میوه و مواد پروتئینی شب عید به میزان کافی تولید و ذخیره سازی شده است
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی درباره ذخیره سازی و تامین میوه شب عید و همچنین مرغ و تخم مرغ در سراسر کشور اطمینان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی کاظم نژاد اظهار داشت: باتوجه به تجارب سال های گذشته و آسیب شناسی نظام توزیع، در سال جاری ذخیره سازی میوه شب عید در استان های مسافر پذیر و در بازارهای هدف در سراسر کشور انجام شده است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: برای تامین به موقع میوه شب عید دیگر زمان را از دست نمی دهیم و از همان ذخایر محل تقاضا برای عرضه هم اقدام خواهیم کرد.
کاظم نژاد گفت: امسال تولید میوه در داخل کشور به میزان کافی است و در مراکزی که برای توزیع در نظر گرفته است بر قیمت و کیفیت کالاها و میوه ها نظارت کافی داریم و این روند را به صورت مرتب پایش و رصد می کنیم.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد:‌ با توجه به مدیریت مطلوب طرف های عرضه،‌ در سال جاری غافلگیر نخواهیم شد.
بنابراین گزارش به دلیل تولید فراوان میوه در حال حاضر هیچ میوه‌ای به غیر از موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز ورود به کشور ندارد و بر اساس ابلاغ وزیر کشور به همه استانداری‌ها، واردات هرگونه میوه به کشور ممنوع است و سلامت و بهداشت این میوه ها نیز تایید نمی شود.
در سال جاری هیچ برنامه‌ای برای صدور مجوز واردات میوه به کشور وجود ندارد و تولید داخلی انواع میوه کافی و پاسخگوی نیاز داخلی است.

1394/12/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal