توسط جوانان و دانش آموزان انجام شد؛حفاظت 7 هزار هكتار از جنگل هاي پسته در خراسان رضوي
 
ايسكانيوز ـ 7 هزار هكتار از جنگل پسته در شهرستان هاي كلات و سرخس در استان خراسان رضوي توسط جوانان و دانش آموزان محافظت شد.
به گزارش سرويس اقتصادي ايسكانيوز، به نقل از ستاد اطلاع رساني اردوهاي هجرت بسيج سازندگي علي آل سيدان رييس سازمان بسيج سازندگي استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: جوانان خراساني در طول تابستان امسال در احداث و تجهيز جاده هاي روستايي اين استان در شهرستان هاي سرخس و كلات با اعتباري بالغ بر شش ميليارد و 500 ميليون ريال مشاركت كردند.
وي افزود: از اين ميزان دو ميليارد و 800 ميليون ريال به احداث جاده هاي روستايي در شهرستان كلات و 4 ميليارد ريال تجهيز جاده هاي گردنه مرز آوند در شهرستان سرخس هزينه شده است.
آل سيدان اين اقدامات را در قالب اردوهاي هجرت عنوان كرد و تصريح كرد: در طول تابستان امسال بيش از 150 هزار نفر روز از جوانان و دانش آموزان در شش عرصه سازندگي در مناطق محروم خراسان رضوي فعاليت كردند.
وي با اعلام پايان كار بازسازي و بهسازي 312 مدرسه خراسان رضوي و در قالب اردوهاي هجرت، در خصوص ساير فعاليت هاي جوانان در قالب اين اردوها گفت: اعزام اكيپ هاي پزشكي به مناطق محروم با نظارت پزشكان بسيجي، اعزام اكيپ هاي آموزشي براي مبارزه با اعتياد، احداث شبكه هاي آب و فاضلاب روستايي، حفظ و نگهداري درختان باغي با اقداماتي از جمله سم پاشي، همكاري با كميته امداد جهت احداث واحدهاي مسكوني براي نيازمندان از جمله اين اقدامات است.
1385/07/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal