پیش بینی تولید 2.2 میلیون تن انواع مرکبات در مازندران

رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران از توسعه حدود 100 هزار هکتار باغ در اراضی شیب­دار(مستثنیات و مرتعی)در این استان خبر داد و پیش بینی کرد: با توجه به سال پرباری تولید 2.2 میلیون تن انواع مرکبات درسال جاری مشکلی در تامین مرکبات کشور نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،دلاور حیدرپور در نشست خبری با خبرنگاران اعزامی از تهران، درباره وضعیت تولید پرتقال و کیوی، افزود: به دلیل پتانسیل آبی استان مازندران بستر توسعه حدود 100 هزار هکتار باغ در اراضی شیب دار آماده و در مرحله دوم نیز حدود 5 هزار هکتار باغ مکان یابی شده است.

وی اظهار داشت: همچنین در برنامه ریزی استان مازندران پیش بینی شده 20 هزار هکتار توسعه باغات در اراضی شیب دار صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دشت های استان مازندران برای توسعه برنج کاری مناسب است بنابراین باید توسعه باغات در اراضی شیب دار صورت گیرد تا فشار از دشت ها کاهش یافته و تنها برنج کاری یا کشت برنج در دشت ها عملیاتی شود.

وی عمده تولید برنج را مربوط به استان های گیلان و مازندران دانست و افزود: در نظر داریم اراضی دشتی برای کشت برنج حفظ و حراست کنیم.

پیش بینی تولید 2.2 میلیون تن مرکبات در مازندران

با وجود آنکه سال گذشته تولید پرتقال از وضعیت مطلوبی برخوردار نبود اما امسال به دلیل پرباری پیش بینی می شود 2.2 میلیون تن انواع مرکبات در این استان تولید شود که از این میزان حداقل 1.5 میلیون تن مربوط به تولید پرتقال است و این امر بیانگر تولید 2 برابری پرتقال نسبت به سال گذشته است.

وی با بیان آنکه امسال کمبودی در تولید مرکبات بویژه پرتقال نخواهیم داشت، افزود: برآورد می شود بیش از 1.5 میلیون تن پرتقال مورد نیاز کشور از استان مازندران و بیش از 500 هزار تن از استان های جنوبی تامین و توزیع شود.

وی در خصوص وضعیت ذخیره سازی نیز گفت: عمدتا سالانه 30 هزار تن پرتقال برای شب عید ذخیره سازی می شود که سال گذشته بیش از 18 هزارتن آن مربوط به استان مازندران بوده و در صورت نیاز کشور امسال بیش از این نیز ذخیره سازی خواهد شد.

از دست دادن بازارهای صادراتی با عرضه زود هنگام کیوی

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران از تولید بیش از 160 هزار تن کیوی در سطح 6 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد و گفت: برداشت محصول کیوی در اواخر مهرماه و اواسط آبان ماه مناسب است و زود هنگام چیدن این محصول می تواند منجر به از دست دادن بازارهای صادراتی ایران شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عده ای از تولیدکنندگان و تجار بخشی از محصول خود را برداشت و صادر می کنند که به دلیل نارس بودن و بی کیفیت بودن آن امکان از دست رفتن بازارهای صادراتی این محصول وجود دارد.

وی تاکید کرد: طی مکاتباتی دستورالعمل برداشت محصول کیوی از پانزده مهرماه سال جاری امکان پذیر شده زیرا در آن زمان قابلیت صادرات دارد و این در حالی است که سال های گذشته کیوی از پانزده آبان ماه برداشت و به بازارهای خارجی صادر می شد.

پتانسیل صادرات پرتقال و کیوی به بازارهای روسیه و کشورهای همسایه

حیدرپور اضافه کرد: در حال حاضر استان پتانسیل تولید و تامین پرتقال و کیوی کشور و همچنین صادرات مازاد آن را دارد بطوری که اخیرا تفاهم نامه ای با آستاراخان روسیه برای صادرات پرتقال، کیوی و دیگر محصولات شیلاتی و مرغ را دارد.

به گفته وی این استان دارای ظرفیت انباری بیش از 650 هزار تن میوه مربوط به جهادکشاورزی استان مازندران، 100هزار تن وزارت صنعت و معدن و تجارت و بیش از 400 تا 500 هزار تن ظرفیت انبارهای چند منظوره سازمان مرکزی تعاون روستایی می باشد.

وی ادامه داد: در این استان ظرفیت انبارهای فنی بالای صفر درجه حدود 350 هزار تن است.

1394/05/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal