صرفه اقتصادی سرمایه گذاری در حوزه آبزی پروری و گلخانه داری استان قم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه آبزی پروری و گلخانه داری در استان قم دارای صرفه و چرخه اقتصادی مطلوبی است گفت: قطعا این الگو باید از سوی دستگاه های متولی در قم ترویج شود تا افراد مستعد و جوانان این الگوها را دنبال کنند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از مجتمع کشاورزی جواد الائمه در جمع خبرنگاران گفت: قطعا احداث چنین مجتمع هایی در استان قم بسیار مفید و مطلوب است زیرا این مجتمع با آب بسیار شور، ماهیان خاویاری را پرورش می دهند و مجددا همان آب در اراضی کشاورزی و باغات استفاده می شود که این اقدام استفاده بهینه از منابع آبی است که صرفه و چرخه اقتصادی خوبی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم از این مقدار زمینی که مجتمع کشاورزی در آن بنا شده است برای انجام امور کشاورزی نمی توان بهره اقتصادی برد چون آب مصرفی در این منطقه بسیار شور است و نمی توان یک خانوار را سرپا نگه داشت.

لاریجانی افزود: مسئولان مجتمع کشاورزی جواد الائمه با سرمایه گذاری در حوزه تولید خاویار و ماهی سفید یک مجموعه رو به رشد اقتصادی را ایجاد کردند .از طرفی دیگر امروز مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم در این بازدید حضور داشتند در نهایت مقرر شد این الگو ترویج داده شود تا افراد مستعد و جوانان این کار را یاد گرفته و دنبال کنند و به طور حتم سازمان جهاد کشاورزی نیز از آنها حمایت می کنند.

وی با اشاره به فواید ایجاد مجتمع های آبزی پروری و گلخانه ای تصریح کرد: ایجاد چنین مراکزی ضمن همسو بودن با فضای آب و هوایی قم اشتغال بسیاری ایجاد می کند و در نهایت این محصولات به خارج از کشور صادر می شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در این بازدید موضوعاتی مانند استفاده از برخی مدل های کشاورزی به ویژه باغداری با مصرف کم آب بحث و مطرح شد تا در آینده این رویکرد جدید از سوی مسئولان قم پیگیری شود همچنین قرار است در برنامه ششم توسعه کشور و در بحث آمایش سرزمینی استان قم محورها دیده شود تا اموری مانند ایجاد گلخانه، پرورش آبزی و باغداری مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.

1393/06/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal