بهره‌برداری از 17 طرح کشاورزی هرمزگان در هفته دولت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری از 17 طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 301457 میلیون ریال در سال جاری در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، ناصری حیدری‌پوری در این خصوص اظهار داشت: اجرای طرح‌های آبیاری نوین، تجهیز و نوسازی زمین‌های کشاورزی، پرواربندی بره، توسعه باغ‌ها، مرمت قنوات و چشمه‌ها، توسعه کشت داربستی، بهره‌برداری از واحدهای مرغداری در شهرستان‌های جاسک، پارسیان و بستک از مهمترین طرح‌هایی است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: طرح سیستم آبیاری نوین با 3 هزار هکتار و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی از شاخص‌ترین این طرح‌هاست.

حیدری‌پوری اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها 407 خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند و برای 527 نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی، تولید محصول سالم، مدیریت مصرف آب و اجرای طرح الگوی کشت از مهمترین اهداف اجرای طرح‌های کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با تشریح پتانسیل‌های کشاورزی استان گفت: احداث جاده‌های بین مزارع، توسعه گلخانه‌ها، ایجاد صنایع سردخانه‌ای و بسته‌بندی محصولات، ارتقای ضریب مکانیزاسیون در بخش کشاورزی و مبارزه با آفات از دیگر برنامه‌های سازمان جهاد کشاوری هرمزگان است.

حیدری‌پوری با اشاره به ظرفیت‌های تولید کشاورزی استان بیان داشت: تولید محصول باغی و زراعی، دام و طیور، شیر، گوشت سفید و قرمز، سبزی و صیفی و عسل از مهمترین شاخصه‌های تولید در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان است.

وی افزود: هر ساله بیش از یکهزار تن محصول باغی و زراعی به کشورهای مختلف صادر می‌شود.
1394/05/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal