خرید برگ سبز چای امسال 31 درصد رشد داشته است
رییس سازمان چای کشور گفت: از حجم برگ سبز استحصال شده، تاکنون ۱۸ هزار تن چای خشک تولید و به بازار عرضه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا، محمدولی روزبهان با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۸۳ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۱۳۱ میلیارد تومان از چایکاران شمال کشور خریداری شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد رشد را نشان می‌دهد، اضافه کرد: در سال گذشته ۶۵ هزار تن برگ سبز چای از کشاورزان شمال کشور خریداری و از این میزان ۱۸هزار و ۷۰۷ تن چای خشک استحصال شده بود.
روزبهان به برداشت چین سوم برگ سبز چای تا پایان مهرماه جاری اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع، از این میزان برگ سبز چای خریداری شده، ۳۹ درصد درجه یک و حدود ۶۱ درصد درجه دو بوده است.
وی ادامه داد: همچنین از این میزان برگ سبز خریداری شده تاکنون مبلغ ۸۸ میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد از کل مبلغ به حساب چایکاران واریز شده است.
روزبهان تصریح کرد: باقی‌مانده مطالبات کشاورزان چایکار به زودی تامین اعتبار و درآینده پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال ۱۴۶ کارخانه فرآوری برگ سبز چای با سازمان چای کشور قرارداد داشته و فعال بودند.
وی افزود: طبق مصوبه هیات دولت، امسال هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با قیمت ۲۱۸۰ تومان و درجه دو ۱۲۱۰ تومان از چایکاران خریداری شد.
به گفته روزبهان برای حمایت از چایکاران شمال کشور، در حال حاضر مقدمات کار برای بررسی‌های کارشناسی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای سال آینده، توسط وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است.

 
1394/07/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal