به مناسبت هفته جهاد كشاورزي كوهنوردان به ارتفاعات شهرستانك صعود كردند

به مناسبت هفته جهاد كشاورزي و براساس تقويم شش ماهه نخست سال 1391، برنامه كوهپيمايي خانوادگي شهرستانك – كاخ ناصري توسط هيأت كوهنوردي ستاد وزارت جهاد كشاورزي در روز 18 خرداد ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، اين برنامه‌ با هدف استفاده بهينه از فصل بهار به منظور طبيعت‌گردي و آشنايي با محيط كوهستان، گشت و گذار، تجديد قواي همكاران و در كنار همه اينها جوان‌گرا كردن اعضاي گروه و جذب افراد جديد اجرا شد.

بر اين اساس، تعداد 38 نفر از همكاران و خانواده‌هايشان در اين برنامه شركت داشتند. اين گروه راس ساعت 6:45 دقيقه سوار بر دو دستگاه ميني­بوس راهي جاده چالوس شده و در ساعت 9 به شهرستانك رسيدند.

اين برنامه به سرپرستي مصطفي عربي و با توضيحات وي در مورد نحوه گام برداشتن و نظم گروه، در صفي منظم با جلوداري آقاي ساداتي و پشتيباني جعفر مقدسي در مسير كوچه‌باغ‌هاي شهرستانك آغاز شد.

كوهپيمايان در ساعت 10:30 دقيقه به كاخ ناصري رسيده و با توجه به طولاني بودن مسير جاده، براي صرف صبحانه يك ساعتي توقف كرد. سپس با نظر سرپرست، افرادي كه آمادگي داشتند براي ديدن ارتفاعات منطقه به راه افتادند. گروه كوهنوردي طي حدود دو ساعت كوهپيمايي، از بقاياي تاريخي كاخ، چشمه گل‌كيله و يال مشرف به دره شهرستانك بازديد كرده و سپس در ساعت 13:30 دقيقه افراد صعود كننده به محل استراحت بازگشتند.

گفتني است؛ روستاي شهرستانك به بلنداي 2190 متر از سطح دريا، روستايي كوهستاني و تاريخي در شمال كوه توچال است كه ناصرالدين شاه قاجار در آن كاخ ويژه‌اي داشته كه امروزه به كاخ شهرستانك معروف است.

1391/03/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal