كشاورزان گلستاني تا ‪۴۰۰ميليون ريال وام براي آبياري تحت فشار مي‌گيرند

كشاورزان گلستاني كه قصد تجهيز اراضي زراعي خود به سيستم آبياري تحت فشار را داشته باشند، تا سقف ‪۴۰۰ميليون ريال وام بدون ارايه وثيقه دريافت مي‌كنند.

كارشناس مسوول آبياري تحت فشار سازمان جهاد كشاورزي استان گلستان گفت:

براي اجراي اين طرح نياز به سرمايه‌گذاري شخصي نيست و هزينه‌ها به صورت تسهيلات از سوي بانك كشاورزي به عنوان بانك عامل در اختيار كشاورز قرار مي‌گيرد.

"شفيع بياني" روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا، سود اين تسهيلات را در مجموع ‪۱۴درصد ذكر كرد و افزود: ‪۸/۵درصد اين سود از سوي وزارت جهاد جهاد كشاورزي تامين و تنها ‪۵/۵درصد از سوي كشاورز، پرداخت مي‌شود.

به گفته وي كار نقشه‌برداري، مطالعه، طراحي و آزمايشهاي آب و خاك و نظارت بر اجراي طرح را سازمان جهاد كشاورزي انجام مي‌دهد.

وي، از جمله مزاياي سيستم آبياري تحت فشار را صرفه‌جويي در مصرف آب، افزايش راندمان توليد، امكان آبياري در زمينهاي شيبدار و ناهموار و جلوگيري از فرسايش خاك عنوان كرد.

به گفته وي، امكان آبياري با منبع آبي كم، امكان آبياري در خاكهايي با بافتهاي كم عمق، كاهش هزينه‌هاي نيروي كار و پخش يكنواخت آب را از ديگر فوايد استفاده از سيستم آبياري تحت فشار برشمرد.

وي اعلام كرد: امسال ‪۳۰۰هكتار از زمينهاي كشاورزي گلستان، با هزينه هفت ميليارد ريال به شبكه آبياري تحت فشار تجهيز شده است.

بياني افزود:اكنون ‪۲۶طرح آبياري تحت فشار در سطح دو هزار هكتار از اراضي زراعي گلستان در دست اجراست و در مجموع تا پايان سال، سه هزار هكتار از اراضي استان به اين سيستم مجهز خواهد شد.

 

1385/07/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal