پیش‌بینی افزایش 2.5 برابری تولید کلزا در استان خوزستان
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با ابراز رضایت از وضعیت کشت پاییزه استان، پیش‌بینی ‌کرد با افزایش 2.5 برابری تولید محصول کلزا روبه رو شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، کیخسرو چنگلوایی در خصوص علل رونق کشت پاییزه امسال اظهار کرد: کشت به موقع، افزایش مصرف بذر اصلاح شده، بارش‌های اخیر و همچنین مکانیزه‌تر کردن شیوه کشت در سال جاری موجب شده است تا بتوانیم به وضعیت مطلوبی در  کشت دست یابیم.
وی افزود: با توجه به این که بیش از 90 درصد روغن خوراکی کشور وارداتی است، محصول کلزا محصولی بسیار اساسی و بنابراین کشت این محصول استراتژیک است که خوشبختانه توانسته‌ایم به شرایط مطلوبی در کشت این محصول برسیم.
چنگلوایی با بیان این که مجموع سطح زیر کشت استان یک میلیون هکتار است، خاطرنشان کرد: با توجه به 13.5 میلیون تن تولید محصولات زراعی و باغی در سال گذشته، امیدواریم امسال نیز مقدار قابل توجهی افزایش تولید داشته باشیم.
وی در عین حال، چغندرقند را از محصولات کلیدی و اقتصادی دانست و عنوان کرد: برای احیای این صنعت، کشت چغندر قند در سال 92 با وجود نبود کارخانه قند در استان در سطح 2 هزار و 10 هکتار با متوسط تولید 58 تن در هر هکتار آغاز شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در سال 93، سطح زیر کشت چغندر قند به حدود 4 هزار و 400 هکتار با متوسط تولید 68 تا 70 تن در هر هکتار افزایش یافت و با توجه به عملکرد مطلوب کشت این محصول در دو سال اخیر با تقاضای کشت 18 هزار هکتاری چغندرقند از سوی کشاورزان مواجه شدیم که به علت استقرار کارخانه‌های قند در خارج از استان، تنها قرارداد کشت 5 هزار و 600 هکتار منعقد شده است.1394/11/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal