اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی به صورت پایلوت در خراسان رضوی
مدیر هماهنگی و ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی به همراه 8 استان دیگر به صورت پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی انتخاب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان رضوی، محمدرضا قدسی با بیان این که استان‌های داوطلب این طرح شامل گلستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه، کرمان، مازندران، قزوین، خراسان رضوی و فارس هستند، اظهار داشت: برای تقویت و توسعه ترویج در بخش کشاورزی، طرح چهار مرحله‌ای آماده شده که از طریق به کارگیری ناظرین تازه استخدام در بخش کشاورزی اجرایی خواهد شد.
وی افزود: تا کنون در چهار شهرستان فریمان، تربت‌جام، کلات و قوچان به صورت پایلوت انجام و پس از بازبینی دستورالعمل در کلیه شهرستان‌های استان اجرایی خواهد شد.
مدیر هماهنگی و ترویج کشاورزی خراسان رضوی، انتقال دانش و معرفی نیازهای عرصه کشاورزی به بخش‌های مدیریتی را به عنوان رویکردهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: عناصر اصلی این طرح ساماندهی و تجهیز مراکز خدمات، ایجاد شبکه مدیریت دانش و پهنه‌بندی عرصه‌های کشاورزی برای ارائه حداکثر خدمات به بهره‌برداران و بیشترین ضریب پوشش برای فعالیت‌های ترویجی است.
وی افزود: در سال جاری آموزش ناظران آغاز می‌شود و پهنه‌بندی در عرصه‌های تولیدی کشور انجام خواهد شد تا برای هر پهنه یک مروج مسئول در نظر گرفته و ضمن اعمال سیاست‌های مد نظر در هر پهنه گزارش مشکلات نیز انجام شود.
قدسی تصریح کرد: علاوه بر تربیت مروجان، کارشناسان تخصصی نیز در این حوزه تربیت می‌شود و بسته به نوع محصولات شهرستان و این که هر منطقه قطب چه محصولی باشد از حضور آنان استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به ایجاد شبکه مدیریت دانش اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت، دانش مورد لزوم به صورت واحد و یکپارچه توسط سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی تدوین و در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت.
1394/07/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal