وزیر جهاد کشاورزی با همتای قزاقستانی خود در تهران دیدار می کند
وزیر جهاد کشاورزی ایران با وزیر کشاورزی قزاقستان روز دوشنبه 24 اسفندماه در تهران دیدار و درباره توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور گفت و گو می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،آسیلجان مامیتبکوف وزیر کشاورزی جمهوری قزاقستان در راس هیئتی 10 نفره متشکل از بخش دولتی و خصوصی این کشور در سفری سه روزه به ایران با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو و از توانمندی های بخش کشاورزی ایران بازدید می کند.
در دیدار وزیر جهاد کشاورزی با وزیر کشاورزی قزاقستان،موضوعات سرمایه گذاری های مشترک دو کشور در بخش کشاورزی،تجارت محصولات کشاورزی،کشت فراسرزمینی و موارد مطروحه در دستورکار چهاردهمین کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادی که در مهرماه امسال در آستانه قزاقستان برگزار شد،بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.
گفتنی است،قزاقستان به دنبال توسعه باغ های خود است و قرار است ایران نهال های مورد نیاز این کشور از جمله سیب درختی را تولید و تامین کند.
همچنین،ایران برای گسترش روابط تجاری با قزاقستان،تجهیز یکی از بنادر و ایجاد خطوط حمل و نقل هوایی را پیگیری می کند.
اقتصاد قزاقستان تا حدود زیادی به بخش کشاورزی متکی است.بر اساس اعلام وزارت کشاورزی قزاستان این کشور 11.3 میلیون هکتار زمین کشاورزی دارد و 73 درصد آن زیر کشت غلات اشت.

1394/12/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal