توانايي ايران براي توليد 5/2 ميليون تن گوشت مرغ در سال

مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي گفت: ايران با توليد سالانه حدود يك ميليون و 800 هزار تن گوشت مرغ در رتبه نهم جهان قرار دارد.

به گزارش ايرنا، ""رضا تركاشوند"" افزود: ايران بعد از روسيه، رتبه دوم منطقه را در توليد گوشت مرغ دارد.

وي با اشاره به اينكه ميزان توليد گوشت مرغ در دنيا بيش از 86 ميليون تن در سال است، اظهار داشت: سهم توليد گوشت مرغ ايران در جهان 9/1 درصد است.

وي با تاكيد بر ظرفيت بالاي ايران در زمينه توليد گوشت مرغ تصريح كرد: ما توانايي توليد 5/2 ميليون تن گوشت مرغ در سال را داريم.

تركاشوند با بيان اينكه با 5/1 ميليارد قطعه جوجه ريزي در سال مي توان به اين ميزان توليد رسيد، گفت: وزارت جهاد كشاوزي قصد دارد با اجراي طرح مديريت و تجهيز و نوسازي مرغداريها، زمينه رسيدن به اين ميزان توليد را فراهم كند.

مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي گفت: طرح تجهيز و نوسازي مرغداريها از سال 77 در كشور آغاز شد كه از نتايج آن مي توان به كاهش تلفات از 11 به 5/9 درصد اشاره كرد.

وي از ديگر نتايج اجراي اين طرح را افزايش شاخص توليد از 138 درصد در سال 77 به 218 درصد در سال گذشته اعلام كرد و افزود: سال گذشته بالاترين شاخص توليد در كشور متعلق به استان بوشهر با 284 درصد بود.

وي خاطرنشان كرد: ميزان تلفات در مرغداريهاي روسيه بعنوان بزرگترين توليد كننده گوشت مرغ در منطقه حدود چهار درصد و شاخص توليد آن290 درصد است.

وي بيان داشت: از نتايج اجراي طرح مزبور در برنامه ريزي توليد گوشت مرغ و جوجه ريزي استفاده خواهد شد.

تركاشوند بااشاره به اينكه در زمان حاضر توليد گوشت طيور دركشور به صورت جزيره اي است، اضافه كرد: راهكارهايي مانند اصلاح ساختار صنعت طيور، استفاده از فناوري نوين، بازسازي و نوسازي تجهيزات و تاسيسات مرغداريها براي افزايش ضريب فني در توليدات طيور پيشنهاد مي شود.

وي آموزش توليدكنندگان و توليد با كيفيت و رقابت پذير را از ديگر پيشنهادهاي خود در اين زمينه برشمرد.

مديركل امور طيور وزارت جهاد كشاورزي، ظرفيت مزارع پرورش مرغ گوشتي در كشور را 19 ميليون و 225 هزار قطعه و ظرفيت مزارع پرورش نيمچه گوشتي را 300 ميليون و 660 هزار قطعه در هر دوره اعلام كرد.

1391/06/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal