کاهش 2.5 میلیارد دلاری تراز منفی تجاری بخش کشاورزی با افزایش صادرات

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات 6 هزار رأس دام زنده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی در سومین همایش اصلاح نژاد ژنتیک که امروز با حضور فعالان صنعت دامداری و مسئولان این عرصه در سالن همایش های پژوهشگاه نفت برگزار شد ، با اشاره به اینکه سال گذشته به رکورد خوبی در صادرات بخش دامداری دست یافتیم، گفت: سال گذشته حدود 2 میلیون تن گوشت مرغ تولید شد که 67 هزار تن آن به بازارهای کشورهای منطقه بوده است.

وی افزود: در بخش صادرات گوشت مرغ 48 درصد رشد داشتیم.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر زمینه صادراتی با ثباتی در بازارهای کشورهای همسایه ایجاد کنیم با ظرفیت و امکانات فعلی میزان تولید گوشت مرغ در کشور را تا یک میلیون تن دیگر هم می توانیم افزایش دهیم.

رکنی افزود: سال گذشته 920 هزار تن تخم مرغ تولید و 70 هزار تن آن به بیش از 10 کشور منطقه صادر شد.

وی میزان تولید شیر را در کشور 8 میلیون و 600 هزار تن اعلام کرد و گفت: تاکنون 683 هزار تن شیر و انواع مواد لبنی صادر شد که در مقایسه با سال گذشته 25 درصد افزایش صادرات داشتیم.

رکنی درباره تولید و صادرات عسل گفت : 75 هزار تن عسل در کشور تولید شد که 5 هزار تن صادر شده است.

وی افزود: میزان صادرات عسل در مقایسه با سال 92 بیش از 25 درصد افزایش دارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره تراز تجاری محصولات کشاورزی گفت : افزایش میزان صادرات سبب کاهش تراز منفی محصولات کشاورزی شد به طوری که براساس آمارهای موجود تراز تجاری کشاورزی در سال 92 هشت میلیارد دلار منفی بود و پارسال به 5 میلیارد و 500 میلیون دلار کاهش داشت و تراز منفی 2 میلیارد و 500 میلیون دلار بهبود یافت.


1394/02/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal