اعتبار 30 میلیارد تومان دولت برای بهینه سازی واحدهای تولید مرغ تخمگذار
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در تلاش هستیم با انعقاد قرارداد با بانک ها برای بهینه سازی واحدهای مرغ تخمگذار کشور، به ازای هر100 میلیون تومان تسهیلات بانکی 20 میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، حسن رکنی افزود: با توجه به پتانسیل و زیرساخت های مناسب در کشور به نظر می رسد بازسازی و بهینه سازی واحدهای تولیدی مرغ تخمگذار شرایط را برای افزایش صادرات و حضور ایران در بازارهای بین المللی و ایجاد بازارهای جدید صادراتی فراهم کند.
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: طبق برنامه به دنبال بهینه سازی واحدهای مرغ تخمگذار هستیم تا با افزایش ظرفیت، بکارگیری تجهیزات نوین و بهبود عوامل تولید علاوه بر ارتقای تولید در صادرات نیز موفقیت هایی بدست آوریم.
رکنی تصریح کرد: سال گذشته به منظور بهینه سازی، اعتباری به واحدهای مرغ تخمگذار داوطلب اختصاص یافت که درهمین راستا بیش از 25 درصد واحدهای مرغ تخمگذار کشور بهینه سازی شدند.
وی براین باور است؛ ارتقا و پایداری تولید و صادرات به سرمایه گذاری جدید برای ایجاد ظرفیت سازی و بهبود شرایط تولید دارد که این مهم در اولویت برنامه های معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی قرار دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ، اعتبار دولت برای بخش های مختلف از جمله برنامه بهینه سازی واحدهای مرغ تخمگذار را از محل کمک های فنی اعتباری حدود 30 میلیارد تومان عنوان کرد.
رکنی ادامه داد: در نظر داریم امسال به ازای هر 100 میلیون تومان تسهیلات برای بازسازی و بهینه سازی واحدهای تولیدی 20 میلیون تومان به شکل بلاعوض با سود پائین در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.
وی با بیان آنکه هم اکنون در مرحله عقد قرارداد با بانک کشاورزی هستیم تا هرچه سریعتر این مهم عملیاتی شود، ادامه داد: باید واحدهای مرغ تخمگذار نیازمند بهینه سازی درسطح استان های کشور شناسایی و معرفی شوند تا پس از بررسی در صورت نیاز تسهیلات بانکی مورد نیاز تامین و تخصیص یابد.
 
 
1394/06/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal