رعایت الگوی کشت رویکرد مهم وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی توجه به الگوی کشت را مهمترین رویکرد وزارت جهاد کشاورزی دولت تدبیر و امید خواند و گفت: امروز کشاورزی با برنامه در کشور به راه افتاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،عباس کشاورز در نشست معاونان بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان های سراسر کشور در ساری افزود: هر چند تغییر الگوی کشت متناسب با نیاز منابع آبی ، اکوسیستم ، خاک و بازار فروش محصولات کشاورزی باید در فرایند یک برنامه میان مدت و بلند مدت محقق شود، اما امروز شاهد به راه افتادن کشاورزی با برنامه هستیم.
وی با اشاره به این نکته که نبود الگوی کشت و با برنامه، کشاورزی، فروش و بازار محصولات را ناکارآمد می کند، اظهار داشت: کشت خودسرانه و بدون برنامه ریزی، یکی از نمودهای آشکار کشاورزی بدون الگوی کشت و سنتی است.
وی خطاب به مسئولان جهاد کشاورزی کشور گفت : در امر کشاورزی باید کشتکاران را از پیامدهای کشاورزی بدون برنامه آگاه کنیم.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی هدف از برگزاری چنین نشست ها را بررسی کارشناسی مبنی بر اینکه در بخش کشاورزی در چه شرایطی قرار داریم و شناسایی پیشرفت ها و نارسایی های موجود اعلام و ادامه داد: تمام حوزه های کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی منابع آب، تولید و توزیع انواع بذور و مکانیزاسیون را اولویت فعالیت های بخش کشاورزی کشور اعلام و تاکید کرد: مسئولان نباید به صورت مقطعی به مسایل نگاه کنند.
کشاورز ، برنج کاری و حمایت دولت از شالیکاران استان های مازندران و گیلان را رویکرد جدی دولت یازدهم بر اساس برنامه الگوی کشت عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس بررسی کارشناسی منابع آبی و ساماندهی بازار فروش کشت برنج را در این 2 استان مورد تاکید قرار داده است.
آبیاری میکرو، الگوی کشت، عملکرد مکانیزاسیون و بررسی عملکرد و مشکلات جهاد کشاورزی در تولید محصولات مختلف کشاورزی از جمله دانه روغنی کلزا، چغندر قند ، گندم، جو، ذرت ، سیب زمینی، پیاز، پنبه از عنوان ها و برنامه های نشست دو روزه معاونان بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کشوراست که از امروز در ساری اغاز شد.
1395/05/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal