فضای مناسب برای حضور شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی در بازار کشورهای همجوار
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: فضای مناسبی برای حضور شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی در بازارهای روسیه فراهم شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی ، مهندس صفایی در نشستی با معاون وزیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، به منظور هم‌اندیشی در زمینه صادرات محصولات صنایع تبدیلی کشاورزی به بازارهای کشورهای همجوار، اظهار داشت: در بازارهای کشور عراق نیز راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مشارکت فعالان و بازرگانان عراقی در دست اقدام و اجرا است.
وی افزود: اقداماتی نیز در جهت حضور فعال در بازار عرضه محصولات کشاورزی فودسیتی مسکو انجام شده که بازاریابی محصولات فعالان کشاورزی را رقم خواهد زد.
در این نشست، مهندس علی یزدانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز به ضرورت ساخنارسازی مناسب برای حضور در بازارهای خارجی بر اساس ضوابط و مقررات در قالب تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی تاکید کرد.
وی به فراهم بودن عرصه‌های مناسب بازارهای خارجی در همپوشانی سازمانی برای نیل به اهداف افزایش توسعه صادرات ضروری عنوان کرد و گفت: بهره‌گیری از خوشه‌های صنعتی، راه‌اندازی و استقرار شرکت مدیریت صادرات در جهت توسعه و گسترش فعالیت‌های بازرگانی و توسعه فعالیت خوشه‌های صنایع غذایی و ایجاد گستره تخصصی را در جهت حضور در بازارهای صادراتی از اصول اولیه و مهم عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، در ادامه بر ضرورت تجدید نشست‌های تخصصی و ایجاد کارگروه‌های مشترک در جهت دستیابی به محورهای مناسب جهت حضور در بازارهای خارجی تاکید کرد.
گفتنی است؛ در این نشست، مدیر کل صادرات وزارت جهاد کشاورزی، معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت و مدیران عامل شرکت‌ها و موسسات صادراتی و تجار و بازرگانان فعال در بازار کشورهای روسیه، عراق و افغانستان به همراه مدیران خوشه‌های صنعتی حضور داشتند.1394/12/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal