هشدار مسموميت با پياز

مسموميت با پياز

گاهي بر اثر مصرف زياد پياز، عوارض مسموميت گونه ‌اي بروز مي‌كند. مثلاً به برخي گاو و گوسفندان به عنوان خوراك، پياز مي‌ دهند كه ممكن است سبب مسموميت و حتي مرگ حيوان شود. 
در انسان هم پس از مصرف زياد پياز(چه خود پياز و چه فرآورده‌هاي دارويي توليد شده با آن) ممكن است مسموميت خفيف يا شديد به وجود آيد. 
علائم مسموميت با مصرف زياد پياز عبارت‌اند از: كم خوني و زردي كه در نتيجه ي هموليز خون (تخريب گلبول هاي خوني) حادث مي ‌شود و احساس بوي تند از ادرار يا هواي بازدم فرد مسموم، كه تشخيص مسموميت را ساده مي ‌كند. بنابراين لازم است همان طور كه سالم بودن پياز را در نظر مي ‌گيريم، مقدار مصرف آن را هم مد نظر داشته باشيم و زياده روي نكنيم.


چگونگي نگهداري و ذخيره ي پياز

مناسب‌ترين محل براي انبار نمودن پياز، سردخانه است كه به اين وسيله مي‌توان در مدت انبار كردن پياز، آن را از انواع تغييرات حفظ كرد. همچنين از انواع آفت از جمله قارچ ها، باكتري ها، ويروس‌ها و... محافظت نمود. به علاوه از آنجا كه قرار دادن پياز در مكان گرم سبب سبز شدن، ساقه زدن و كم وزن شدن خود پياز مي‌ شود، با قرار دادن آن در سردخانه از اين آسيب‌ها محافظت خواهد شد. 
از آنجا كه پياز يك بار در سال به دست مي‌آيد، بنابراين براي مصرف در ساير فصل‌ها از آن بايد مراقبت نمود. معمولاً به دليل تمايلي كه اين گياه به توليد ساقه و ريشه دارد، به راحتي خراب و فاسد مي ‌گردد. 
اين فساد پياز مي‌تواند ناشي ازعدم رعايت قوانين لازم جهت كاشت، داشت يا برداشت گياه، نگه داري نامناسب در انبار و... باشد.
اگر پياز را پوست كنده و در مجاورت هوا قرار ‌دهيم، قادر است تا انواع آلودگي‌ها را به خود جذب نمايد و مصرف چنين پيازي خطرناك مي ‌باشد. بنابراين سعي نماييد بلافاصله پس از پوست گرفتن پياز، آن را مصرف كنيد. 
به منظور نگهداري صحيح پياز، برداشت آن بايد با دقت كامل صورت گيرد كه تا حد امكان، از زخمي شدن آن جلوگيري شود. زماني كه پياز را برداشت مي‌ كنند، ممكن است كمي رطوبت داشته باشد كه بايد تا چند روز پس از برداشت، زير نور خورشيد بماند تا برگ و پوست خارجي آن كاملاً خشك گردد. در مواقع بارندگي، اين عمل را بايد در مكان سرپوشيده‌اي كه اطرافش باز باشد انجام داد كه پياز با كمك جريان هوا خشك شود.


* مطالب مرتبط در اين سايت:

1386/01/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal