معرفي انواع خاويار ايران

معرفي انواع خاويار ايران

 

1 درياي خزر و ماهيان خاوياري

 

درياي خزر مهمترين زيستگاه ماهيان خاوياري در جهان است طبق اطلاعات موجود در دهه 1980 حدود 92 درصد استحصال ماهيان خاوياري جهان از درياي خزر صورت مي گرفت. تاسماهيان يا ماهيان خاوياري از قدرت سازگاري بالايي در مقابل شرايط در حال تغيير محيط زيست برخوردارند و به همين علت طبق نظر دانشمندان توانسته اند از حدود دو ميليون سال قبل تا به امروز بقاي خود را حفظ كنند. لذا به اين ماهيان لقب فسيل زنده داده اند.

 

2 خاويار چيست؟

 

خاويار يك ماده غذايي ارزشمند است كه به تخمك هاي بارور نشده استحصالي از ماهي ماده گونه هاي مختلف ماهيان خاوياري (استروژن) اطلاق مي شود.

ماهيان خاوياري يا استروژن از بهترين و با ارزشترين ماهيان جهان هستند كه محل زندگي اصلي آنها درياي خزر است لذا ايران و كشورهاي حاشيه اين دريا برگترين توليدكننده و عرضه كننده خاويار طبيعي در جهاد محسوب مي شوند.

3 فرآوري خاويار

خاويار ايران به دليل شرايط اكووژيكي سواحل جنوبي درياي خزر و همچنين مديريت دقيق معارت خاويار سازان رعايت دقيق استانداردهاي بهداشتي GMP و HACCP در كليه مراحل صيد عمل آوري ، جابجايي و حمل و نقل ، بسته بندي و نگهداري از بااترين كيفيت در سطح جهان برخوردار است.

بهره برداري از آزمايشگاه مجهز كنترل كيفي و پرسنل متخصص و مجرب و اجراي استاندارد جهاني 8017025 به همراه ساير عوامل ذكرشده موجب گرديده تا اين برتري كيفي همواره در جهان حفظ شده  ساير كشورهاي توليد كننده و رقيب ، عليرغم تمامي تلاشها نتوانند از لحاظ كيفي از خاويار ايران سبقت بگيرند.

4 انواع خاويار

بطوركلي سه نوع خاويار به شرح زير وجود دارد:

الف: خاويار لوگا استحصال شده از فيل ماهي كه بزرگترين ماهي در خانواده ماهيان خاوياري است، درشت ترين دانه را نسبت به بقه داشته و مرغوب ترين نوع خاويار است.

ب : خاويار آسترا كه از تاس ماهي توليد شده و دانه هاي آن قدري كوچكتر از خاويار بلوگا است. خاويار آسترا از لحاظ رنگي تنوع بيشتري نسبت به بقيه انواع دارد.

ج : خاويار سوروگا كه از ماهيي اوزون برون بدست مي آيد كوچكترين دان را داشته  و خوش طعم ترين نوع خاويار است.

5 خاويار استاندارد

رعايت استانداردهاي رقم بندي خاويار بر اساس اندازه، رنگ، سالم بودن دان ها و يكپارچگي آنها، توجه و اجراي دقيق مقررات بين المللي و بطور كلي كيفيت خاويار ايران باعث شده مرد توج تجار و توزيع كنندگان خاويار در سطح جهان قرار داشته و تقاضاي بيشتري در مقايسه با ميزان عرضه براي آن وجود داشته باشد.

6 خواص خاويار

خاوار يك ماده غذايي لذيذ پر انرژي ، نيروبخش و با ضريب هضمي و جذبي بالا و داراي تركيبات زير و با ويژگيهاي خاص مي باشد.

خاويار داراي مقدار تقريبي 24 تا 32 درصد پروتئين حاوي كليه اسيدهاي آمينه لازم و ضروري با تعادل مقداري است كه مي تواند به خوبي تشكيل و ترميم بافت ها و نسوج در بدن را تحريك كرده و هورمون ها و آنزيم ها به ويژه در دوره نقاهت بيماري ها و پس از اعمال جراحي و بيماري هاي عفوني را ايجاد و نهايتا باعث افزايش ايمني گرديده بدن را در برابر ابتلا به بيماريها مقاوم گرداند.

7 مواد مغذي خاويار

خاويار حاوي 14 تا 18 درصد چربي است كه قسمت اعظم آن را اسيدهاي چرب اشباع نشده به ويژه امگا 3 و امگا 6 و ساير اسيدهاي چرب لازم و ضروري كه در بدن سنتز و توليد نمي شود تشكيل مي دهد و لذا باعث توليد و افزايش كلسترول مفيد (HDK)مي شود كه سبب حفظ و سلامتي عروق حساس قلبي شده و تا حدودي از ضايعات قلبي جلوگيري مي كند.

 

 

 

 

 

 

1386/11/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal