بهره برداری از طرح پرورش ماهی در قفس با حضور معاون رییس جمهوری در نوشهر

طرح پرورش ماهی در قفس با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری در سواحل شهرستان نوشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،این طرح با حدود 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده و در اجرای آن 16 قفس در فاصله حدود سه کیلومتری محدوده ساحلی واقع در منطقه شریعت آباد نوشهر با ظرفیت حدود 500 تن در سال برای پرورش انواع گونه های آبزی از جمله ماهی آزاد، سفید و خاویاری در نظرگرفته شده است.

معاون امور مجلس رییس جمهوری در حاشیه آیین بهره برداری از این طرح به خبرنگاران گفت: امروز گام های موثری در صنعت آبزی پروری بویژه پرورش ماهی در قفس برداشته شده که بسیار جای خرسندی دارد.

وی با قدردانی از مسوولان نهادهای ذیربط بویژه استاندار مازندران در حمایت همه جانبه و فراهم کردن زیرساخت ها در اجرای این گونه طرح ها در این استان افزود: رویکرد دولت استفاده از دانش بومی و شیوه های نوین برای توسعه زیرساخت ها و افزایش این طرح های تحول زا در کشور است.

معاون امور مجلس رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که با انجام فعالیت هایی نظیر آموزش، ترویج و زمینه سازی برای استقبال نیروی انسانی توانمند و خلاق بتوانیم در آینده نزدیک شاهد افزایش این طرح ها در کشور باشیم.

یدالله شمایلی مدیر عامل موسسه جهاد نصر که مجری اجرای این طرح در مازندران است نیز درباره جزئیات اجرای آن گفت: در سند چشم انداز ظرفیت حدود 400 هزار تنی پرورش ماهی در قفس در آب های ساحلی شمال و جنوب کشور در نظرگرفته شده که این موسسه تلاش می کند حدود 60 هزار تن آن را تولید کند.

وی ادامه داد: تاکنون حدود 26 قفس در پنج نقطه از سواحل مازندران در مناطق کلارآباد، تنکابن، عباس آباد، نوشهر و رامسر اجرا شده است.

در آیین بهره برداری از این طرح شیلانی ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران و شماری از مدیران استانی و محلی، معاون پارلمانی رییس جمهوری را همراهی می کردند.

1393/12/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal