پیش‎بینی تولید بیش از 4 هزار و 300 تن توت‎فرنگی در جنوب کرمان
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، پیشبینی کرد حدود 4 هزار و 320 تن محصول توتفرنگی در این منطقه تولید و به بازارهای هدف ارسال شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی منطقه جیرفت و کهنوج، مهندس منصور شریف اظهار داشت: منطقه جنوب کرمان با دارا بودن یکهزار و 480 هکتار گلخانه از نظر کشتهای گلخانهای و تولید محصولات خارج از فصل در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی افزود: در این منطقه از کل سطح موجود 120 هکتار به کشت توتفرنگی اختصاص یافته است که شامل ارقام پاروس، سیلوا، کامارسو میشود.
این مسوول ادامه داد: با توجه به سطح زیر کشت توتفرنگی و عملکرد 36 تن در هر هکتار پیشبینی میشود، حدود 4 هزار و 320 تن محصول تولید توت‌فرنگی تولید شود.
شریف تصریح کرد: روش کشت این محصول به صورت تولید نشا و انتقال به زمین اصلی است و همین امر یکی از کمبودها و مشکلات مهم منطقه جنوب کرمان به شمار میرود.
وی با بیان این که در این راستا تعدادی از کشاورزان در مناطق جبالبارز و ساردوئیه اقدام به تولید نشا و عرضه آن به بازار کردهاند، افزود: علاوه بر نشا تولیدی جنوب کرمان مقدار زیادی نیز از سایر استانها مانند کردستان به منطقه وارد میشود.
این مسوول عنوان کرد: علاوه بر ارقام مذکور کشاورزان اقدام به وارد کردن رقم جدید ساپرینا کرده که در حال تحلیل و بررسی ویژگیهای آن هستند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به این که عملیات انتقال و کاشت توتفرنگی از اوایل آبان ماه آغاز شد و تا پایان این ماه ادامه یافت، گفت: در صورت رعایت مسایل فنی از نیمه دوم آذرماه برداشت این محصول آغاز میشود و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه مییابد.
وی از جمله مسائل و مشکلات عمده پس از برداشت این محصول را عدم وجود صنایع پرکولینگ و بستهبندی در منطقه جنوب کرمان ذکر و خاطرنشان کرد: بر این اساس برنامههایی توسط سازمان در این زمینه در دست بررسی و اقدام است.

1394/10/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal