باهنر: فراكسيون اكثريت مجلس با استيضاح وزير جهاد كشاورزي مخالف است

  

خبرگزاري فارس: رئيس فراكسيون اكثريت مجلس گفت: شوراي مركزي فراكسيون اكثريت با استيضاح وزير جهاد كشاورزي مخالف است.      

 محمد رضا باهنر در گفت و گو با خبرگزاري فارس افزود: موضوع استيضاح وزير جهاد كشاورزي در آخرين جلسه شوراي مركزي مورد اين فراكسيون مورد بررسي قرار گرفت اما تمامي اعضا ضمن احترام به حق قانوني نمايندگان در استيضاح وزرا به عنوان يك ابزار نظارتي، شرايط فعلي را براي انجام استيضاح وزرا مناسب ندانستند.

وي اظهار داشت: اعضاي شورا معتقد بودند كه استيضاح به عنوان آخرين اقدام بايد در دستور كار نمايندگان قرار گيرد و براي اعمال وظايف نظارتي مي‌بايستي راههاي پيش‌بيني شده در قانون مانند تذكر، سوال و .... مورد عمل قرار گيرد.

رئيس فراكسيون اكثريت يادآور شد: در اين جلسه استدلال‌ نمايندگان استيضاح كننده وزير جهاد كشاورزي مورد بررسي قرار گرفت و برداشت اعضا اين بود كه دلايل ارايه شده براي استيضاح وزير جهاد كشاورزي قانع كننده نمي‌باشد و موارد اختلافي را مي‌توان با بحث و گفت‌وگو برطرف كرد.

محمد رضا باهنر در ادامه گفت: دولت نهم با شتاب فراوان به كار و تلاش و سازندگي در كشور پرداخته و براي هموار شدن اين مسير بايد به وزراي دولت، فرصت كار و اجرايي كردن برنامه‌هاي تدوين شده داده شود.

رئيس فراكسيون اكثريت تصريح كرد شوراي مركزي فراكسيون ضمن احترام به حقوق قانوني نمايندگان در اعمال وظايف نظارتي، معتقد است در شرايط فعلي استيضاح وزارت دولت نهم و از جمله وزير جهاد و كشاورزي را به مصلحت ندانسته و اين اقدام را نافي اقدامات شروع شده در ايجاد تعامل مثبت ميان مجلس و دولت مي‌داند.

وي در پايان گفت: از اعضاي فراكسيون اكثريت انتظار مي‌رود با انصراف از تقاضاي استيضاح وزير جهاد كشاورزي، نظارت قانوني خويش را بر دستگاههاي اجرايي را از ساير موارد پيش‌بيني شده در قانون پيگيري كنند.
1385/07/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal