دومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی 23 دی برگزار می شود

دومین نمایشگاه تخصص نهاده های کشاورزی 23 تا 26 دی با حضور 85 تولید کننده و وارد کننده در بوستان گفتگو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از واحد مرکزی خبر ، سید مهدی حسینی یزدی رئیس انجمن وارد کنندگان و تولید کنندگان سم و کود امروز در نشست خبری با اعلام این خبر با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ کشاورزی سالم مهمترین پیام این نمایشگاه است ، گفت : در این نمایشگاه انواع کود ، سم و بذرهای اصلاح شده مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی به کشاورزان و فعالان این بخش معرفی می شود.

وی افزود : در نمایشگاه ، نشست های تخصصی در زمینه مصرف بهینه کودهای شیمیایی و انواع سموم برای کشاورزان برگزار می شود.

رئیس انجمن وارد کنندگان و تولید کنندگان سم و کود گفت : دومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی با همنکاری سه انجمن تولید کنندگان و وارد کنندگان سم ، کود و بذر برگزار می شود .

حسنی یزدی افزود : دستاوردهای جدید در زمینه کودها ، بذرها و سموم جدید نیز در این نمایشگاه عرضه می شود.

وی درباره تاثیر برگزاری این نمایشگاه در معرفی کودها و سموم با کیفیت گفت : کشاورزان در این نمایشگاه با برندهای مورد تائید وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه های تولید کنندگان و وارد کنندگان آشنا می شوند.

رئیس انجمن وارد کنندگان و تولید کنندگان سم و کود با بیان اینکه انواع کودها و سموم تقلبی در کارگاههای زیرپله ای تولید و به بازار عرضه می شود، افزود: هم اکنون هفت هزار فروشگاه توزیع انواع کودهای شیمیایی و سموم در کشور فعال است که فقط 3 هزار واحد از وزارت جهاد کشاورزی مجوز دارند و اگر برای تمام فروشگاهها مجوز فعالیت صادر شود می توانیم نظارت دقیق تری در تولید و عرضه انواع کود و سموم تقلبی داشته باشیم.

حسنی یزدی گفت : با اجرای طرح صدور برچسب کیفیت از قاچاق و تولید کودهای شیمیایی بی کیفیت جلوگیری خواهد شد.

محمد حسین رحمتی عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان سم و بذر در این جلسه با اشاره به اینکه 90 درصد تولید کنندگان و وارد کنندگان بذر و سم در دومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی حضور دارند ، افزود : در این نمایشگاه واسطه ها غرفه ندارند بنابراین فرصتی است تا مسئولان و فعالان این بخش از نزدیک با دیدگاههای یکدیگر آشنا شوند.

وی گفت : هم اکنون حدود 50 شرکت تولید کننده سم در کشور فعالند که قابلیت تولید سموم جدید متداول در جهان را دارند .

عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان سم و بذر ترویج فرهنگ استفاده درست از سموم را مهمترین هدف این نمایشگاه دانست و افزود : اگر کشاورزان سم را به اندازه و بموقع و البته مناسب با نوع آفت استفاده کنند نه تنها آفات کنترل می شود بلکه سبب افزایش تولید و بهبود کیفیت و سلامت محصول نیز خواهد شد.

رحمتی از مسئولان سازمان حفظ نباتات کشور خواست با واردات سموم جدید کم خطر موافقت کنند که سازمان جهانی خواربار کشاورزی (فائو) این سموم را تایید کرده است.

1393/10/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal