افزايش 200 درصدي كشت ذرت در كشور
عبدالرضا دانايي فر مديرعامل شركت مادر تخصصي توليد محصولات كشاورزي دامي و منابع طبيعي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: كار برداشت ذرت دانه اي در سه شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان، كشت و صنعت شهيد رجايي و كشت و صنعت شهيد بهشتي كه از شركت‌هاي زيرمجموعه شركت مادر تخصصي توليد محصولات كشاورزي، دامي و منابع طبيعي هستند پايان يافت.
دانايي فر افزود: سطح زيركشت ذرت دانه‌اي در اين شركتها نسبت به سال قبل حدود 2 برابر افزايش داشته و در مجموع 3915 هكتار زمين جهت كاشت اين محصول اختصاص يافته در صورتي كه در سال 1385 سطح زيركشت محصول 2068 هكتار بوده است.
مديرعامل شركت مادر تخصصي توليد محصولات كشاورزي دامي و منابع طبيعي افزود: برداشت محصول در اين شركتها نيز نسبت به سال قبل افزايش چشمگيري داشته و متوسط برداشت در هر هكتار به بيش از 6100 كيلوگرم در هكتار رسيده، در صورتي كه در سال گذشته برداشت اين محصول 4900 كيلوگرم در هر هكتار بوده است.
مديرعامل شركت مادر تخصصي توليد محصولات كشاورزي دامي و منابع طبيعي گفت: برداشت محصول ذرت دانه اي در سال 85 در مجموع 10 ميليون و 133 هزار و 200 كيلوگرم بوده، اما در سال 86 در اين سه شركت 23 ميليون و 881 هزار و 500 كيلوگرم محصول از زمين هاي زيركشت جمع آوري و به انبارها منتقل شده كه به تدريج وارد بازار مصرف خواهد شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/10/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal