بازدید وزیر جهاد کشاورزی از 3 واحد تولیدی بخش کشاورزی در شهرستان کاشمر

در دومین روز از سفر هیات دولت به استان خراسان رضوی،وزیر جهاد کشاورزی امروز از سه واحد تولیدی فعال در بخش کشاورزی شهرستان کاشمر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی با حضور در شهرک صنعتی کاشمر از واحدهای تولیدی «پیشرو صالح»، «واحد تولید گیاهان دارویی» و «واحد بسته بندی کشمش» بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگاران در کاشمر گفت: باید مقوله خشکسالی را از فرهنگ خود حذف کنیم و بپذیریم در یک اقلیم با مشخصه کم آبی هستیم و باید با این شرایط زندگی و از منابع موجود برای تولید استفاده بهتری کنیم.

وی موضوع چگونگی بهره وری از آب را مسئله ای جدی و اساسی خواند و اظهار داشت: این مسئله به طور جدی مورد توجه دولت و مردم است تا از همین منابع آبی محدود بیشترین استفاده را ببریم.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تلاش این وزارتخانه جهت پیوند زنجیره‌های غذایی در سطح کشور گفت: در گذشته عدم پیوستگی این زنجیره‌های غذایی موجب وجود واسطه‌هایی در مسیر تولید می‌شد که بدین طریق هزینه‌های تولید را بالا برده و نوساناتی در تولید ایجاد می‌کرد.

مهندس حجتی تصریح کرد:با سیاست گذاری وزات جهاد کشاورزی و الگوبرداری از سایر کشورهای توسعه یافته در زمینه زنجیره‌های غذایی تلاش شده است، هزینه تمام شده تولید کاهش پیدا کند و ارزش افزوده حلقه‌های تولید یکپارچه و در نهایت زمینه تولید اقتصادی و رقابتی را ایجاد شود.

1393/06/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal