پرداخت مطالبات گندمکاران کشور تا پایان شهریور ماه
رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: منابع اعتباری برای تمام مطالبات گندمکاران کشور با تلاش دولت فراهم شده، به گونه ای که تا پایان شهریور ماه جاری به آنها پرداخت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،مرتضی شهیدزاده در نشستی خبری افزود: میزان گندم برداشتی از ابتدای فصل توسط کشاورزان سراسر کشور به هفت میلیون و950 هزار تن رسید که این میزان به ارزش 9 هزار و 200میلیارد تومان خریداری شده است.
وی اظهار داشت: مطالبات کشاورزان با توجه به تخصیص منابع و عاملیت بانک کشاورزی در کمترین زمان ممکن به حساب این افراد واریز شد و در واقع سیاست حمایت از گندمکاران شکل اجرایی به خود گرفت.
شهیدزاده تصریح کرد: تاکنون هشت هزار و 400 میلیارد تومان از وجوه گندمکاران تامین و به حسابشان واریز شده و در صورت تامین اعتبار از سوی دولت بقیه طلب آنها تا پایان شهریور ماه جاری پرداخت خواهد شد.
وی افزود: طی سال های قبل پرداخت مطالبات گندمکاران تا پایان آبان و آذر ماه به طول می انجامید.
شهید زاده ضمن تشریح عملکرد بانک کشاورزی، درباره میزان نرخ سود ترجیحی بخش کشاورزی طبق بخشنامه بانک مرکزی و مطالبات معوق و ریسک اعتبارات بخش کشاورزی، افزود: براساس برنامه بانک مرکزی معیار نرخ ها مصوبه شورای پول و اعتبار است و نرخ های ترجیحی در ارتباط با اعتباراتی که به ما داده اند مربوط به صندوق توسعه ملی می شود.
وی تصریح کرد: سال گذشته بانک کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی 16 هزار و 700 میلیارد ریال در مناطق برخوردار با سود 14 درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته با سود 10 درصد پرداخت کرده است.
شهیدزاده گفت: این تسهیلات ارزان قیمت به بخش های مختلف کشاورزی از جمله توسعه گلخانه های صنعتی، توسعه پرورش ماهی در قفس و دامداری های صنعتی جهت کاهش مصرف انرژی و قیمت و ارایه تکنولوژی های جدید برای توسعه بخش کشاورزی ارایه شده است.
 
1394/06/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal