يگان حفاظت سازمان جنگل‌ها جلوي تصرف اراضي را مي‌گيرد


فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري كشور گفت: اين يگان پيشگيري از تصرف اراضي را در اولويت كارهاي خود قرار داده است و براي آن برنامه ريزي ويژه دارد.

سرهنگ تقي ايرواني در گفتگو با خبرنگار مهر در كرج اظهار داشت: استراتژي پيشگيري از تصرف اراضي در برنامه هاي كاري اين يگان قرار گرفته و با گزارشات به روز و سريع در حال پيگيري است.

وي خاطرنشان كرد: پيش از تشكيل يگان حفاظت با متصرفان غيرقاني اراضي برخورد مي شد اما مسئوليت شناسايي اين متخلفان و پيشگيري از وقوع تصرف اراضي متولي خاصي نداشت.

ايرواني ادامه داد: با تشكيل يگان حفاظت از جنگل ها برنامه خلع يد از اراضي تصرفي و اجراي احكام و پيشگيري از وقوع جرم مكانيزم خاصي يافته است و اين يگان در اجراي آن كوتاهي نخواهد كرد.

وي تصريح كرد: برنامه يگان بر مبناي پيشگيري از وقوع جرم استوار است و يگان ترجيح مي دهد متخلفان را قبل از اجراي تخلف شناسايي نمايد و با اتخاذ تدابيري خاص با آنها برخورد كند تا اساسا جرمي به وقوع نپيوندد.

ايرواني يادآور شد: هم اكنون دو هزار و 200 نيروي تحت فرماندهي يگان حفاظت در حال ساماندهي هستند و تعداد آنها پس از گسترش كار افزايش مي يابد و به سقف شش هزار نفر خواهد رسيد.

وي تاكيد كرد: يگان ويژه حفاظت از جنگل ها نيازمند همكاري تنگاتنگ ستاد كل نيروهاي مسلح ، سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، وزارت كشور و وزارت جهاد كشاورزي است و در صورت تعامل با ارگان هاي ياد شده تاثير قابل توجهي در كاهش تخريب جنگل ، تصرف اراضي و در مجموع بازدهي يگان ايجاد خواهد شد.

يگان حفاظت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري كشوز از سال گذشته به عنوان عوامل دادستاني با تعليمات قضايي و تخصصي آغاز به كار كرده است


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/10/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal