ظرفيت فرآوري محصولات كشاورزي امسال ‪۳ميليون و 765 هزار تن افزايش مي‌يابد

مديركل دفتر حمايت از صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي گفت: با ايجاد واحدهاي جديد صنايع تبديلي و تكميلي، ظرفيت فرآوري محصولات كشاورزي امسال سه ميليون و ‪۷۶۵هزار تن افزايش مي‌يابد.

عليرضا پوربصير روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاراقتصادي ايرنا، ميزان سرمايه‌گذاري مورد نياز براي ايجاد واحدهاي جديد صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي را در سال جاري چهار تريليون و ‪۵۰۰ميليارد ريال اعلام كرد.

به گفته پوربصير، با بهره برداري از اين واحدها براي ‪۱۲هزار نفر اشتغال جديد در كشور ايجاد خواهد شد.

اين مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: از مجموع سه ميليون و ‪۷۶۵هزار تن ظرفيت جديد پيش بيني شده براي فرآوري محصولات كشاورزي در سال جاري ، ‪۹۹۶ هزار تن به فرآوري محصولات زراعي، يك ميليون و ‪۱۸۱هزار تن به محصولات باغي ، يك ميليون و ‪۵۱۴هزار تن محصولات دامي و ‪۷۴هزار تن به فرآوري محصولات شيلاتي اختصاص دارد.

پوربصير همچنين ارزش صادرات محصولات صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي را در سال جاري ‪۱۴۲ميليون دلار پيش بيني كرد و گفت: سال گذشته ميزان صادرات اين بخش با ‪۱۵۶درصد تحقق نسبت به برنامه پيش بيني شده، به ‪۲۰۰ميليون دلار رسيد.

مديركل دفتر حمايت از صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي همچنين از ايجاد ظرفيت‌هاي جديد براي فرآوري ‪۲ميليون و ‪۶۰۰هزار تن انواع محصولات زراعي، باغي، دامي و شيلاتي در سال گذشته ، خبر داد و افزود: در مجموع ‪۹۱درصد اهداف پيش بيني شده براي ايجاد واحدهاي جديد صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي در سال گذشته تحقق يافت.

پوربصير در ادامه تصريح كرد: براي ايجاد اين ميزان ظرفيت در سال گذشته ‪۲ تريليون و ‪۹۳۰ميليارد ريال سرمايه‌گذاري صورت گرفت و براي هشت هزار و ‪۱۶۱نفر شغل جديد ايجاد شد.

اين مقام مسئول در ادامه افزايش ميزان فرآوري محصولات كشاورزي و كاهش ضايعات آن را در جهت حمايت از فعاليت‌هاي بخش كشاورزي، زمينه‌سازي جهت بهره برداري بهينه از امكانات و قابليت‌هاي موجود دربخش كشاورزي در راستاي تنوع بخشي به فعاليت‌هاي اقتصادي در اين بخش، فراهم كردن زمينه اشتغال و افزايش درآمد كشاورزان و روستانشينان براي تحقق اهداف بخش كشاورزي، توليد و تامين بخشي از كالاهاي مورد نياز كشور در جهت دستيابي به غذاي سالم و امنيت غذايي ، كمك به رشد صادرات غيرنفتي و افزايش درآمد ارزي كشور و ... رااز اهداف فعاليت‌هاي اين دفتر برشمرد.

پوربصير همچنين طرح‌هاي شاخص اين دفتر را در سال جاري شامل طرح اصلاح ساختار واحدهاي شاليكوبي، طرح ملي ساماندهي و فرآوري خرما، طرح ايجاد سردخانه‌ها و انبارهاي فني محصولات كشاورزي و بازسازي و نوسازي واحدهاي توليدي صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي اعلام كرد

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/08/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal