وزيرجهادكشاورزي: سالانه ‪۱۰۰ميليون تن محصولات كشاورزي در ايران توليد مي‌شود

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

وزير جهاد كشاورزي گفت: سالانه ‪۱۰۰ميليون تن انواع محصولات كشاورزي در زيربخشهاي زراعي، باغي، دامي و شيلاتي در ايران توليد مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، "محمدرضا اسكندري" روز يكشنبه در ديدار با سفير تونس در ايران، افزود: ايران كشوري چهار فصل با دامنه تغيير درجه حرارتي ‪۴۵تا ‪۵۰درجه سانتيگراد در فصول مختلف سال است. به طوري كه حتي در فصل زمستان امكان توليد محصولات كشاورزي تابستانه را دارد.

وي در ادامه اظهار داشت: سياست خارجي ايران، توسعه همكاريهاي همه‌جانبه با كشورهاي دوست و مسلمان است و در اين خصوص اميدواريم همكاريهاي اقتصادي و فني دو كشور همپاي مراوده‌هاي خوب سياسي ، توسعه يابد.

اسكندري همچنين با استقبال از احداث كارخانه مشترك توليد فسفات از سوي دو كشور، گفت: در زمان حاضر، سالانه ‪۱/۵ميليون تا ‪۲ميليون تن انواع كود فسفات در بخش كشاورزي ايران به مصرف مي‌رسد.

سفير تونس در تهران نيز در اين ديدار گفت:ايران توانمنديهاو دستاوردهاي زيادي در عرصه‌هاي مختلف كشاورزي، باغباني، توليدات دامي و شيلاتي دارد و در چند سال اخير، شاهد انقلابي در بخش كشاورزي ايران بوده‌ايم.

"حاتم الصائم" با بيان آنكه تونس علاقه‌مند به استفاده‌وبهره‌مندي از تجارب و توانمنديهاي ايران در بخش كشاورزي است، افزود: تونس با در اختيار داشتن يك ميليون و ‪۶۰۰هزار هكتار باغ زيتون، چهارمين توليدكننده زيتون در جهان مي‌باشد و در زمينه توليد اين محصول، علاقه‌مند به انتقال تجارب به ايران است.

به گفته وي، اين كشور همچنين در زمينه توليد فسفات و اسيد سولفوريك نيز داراي توانمندي بوده و آماده احداث كارخانه مشترك توليد كود فسفات با ايران است.

سفير تونس در تهران در پايان، خواستار بهره‌مندي كشور متبوعش از تجارب ايران بويژه در زمينه منابع آبي، تهيه و توليد بذر و نيز پرورش ميگو و آبزيان شد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/11/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal