صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی در کشور تاسیس می شود

معاون وزیرجهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری ازتشکیل صندوق حمایت ازتوسعه منابع طبیعی در استان های کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا ، خداکرم جلالی در دیدار با استاندار اردبیل افزود: تشکیل این صندوق درراستای تامین سرمایه برای اجرای طرح های منابع طبیعی با مشارکت مردم در استانها راه اندازی می شود.

وی بیان کرد: امروز اگربتوان منابع طبیعی را به معیشت مردم گره زد شاهد حفظ ، احیا و توسعه این منابع خدادادی خواهیم بود .

وی اظهارکرد: تلاش می کنیم تا با مشارکت دادن مردم دراجرای برنامه های مربوط به حفظ و توسعه منابع طبیعی، موجب تقویت اشتغال و معیشت هموطنان درمناطق مختلف کشور شویم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که کشور مان به لحاظ اقلیم از مواهب زیادی برخوردار است که باید قدر این نعمت را بدانیم ، تصریح کرد: کشور ایران از مجموع 13 اقلیم شناخته شده دنیا، به جز استوایی و قطبی از سایر اقلیم ها بهره مند است.

رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری گفت : با ارتقای آموزش و فرهنگ سازی می توان از تخریب عرصه های طبیعی وجنگل ها جلوگیری کرد.

دراین نشست استاندار اردبیل نیز با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در توسعه پایدار جامعه افزود: با توجه به این که استان دارای استعدادهای بالقوه فراوانی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی است،استفاده مطلوب از این قابلیت ها سبب پویایی اقتصاد پایدار و ایجاد اشتغال در منطقه می شود .

مجید خدابخش با بیان این که افزایش سرانه فضای سبز در جهت کاهش آلودگی هوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت : در این راستا تلاش می کنیم جنگل فندقلو اردبیل را با مشارکت مردم به مساحت 5 هزار هکتار با هدف حفظ منابع طبیعی و افزایش پوشش گیاهی وحفاظت از خاک در عرصه های طبیعی نهال کاری کنیم و توسعه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: این طرح ضمن کمک به حفظ واحیای منابع طبیعی و تقویت معیشت مردم موجب کاهش آثار سوء پدیده گرم شدن هوا کمک می کند.

1393/07/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal