۱۱۰۰ تعاوني توليد كشاورزي امسال در كشور ساماندهي مي‌شود

معاون صنايع و امور زيربنايي وزارت جهاد كشاورزي گفت: امسال با تمركز خرده مالكيت‌ها در تعاوني‌هاي توليد، تعداد يك هزار و ۱۰۰تعاوني توليد در كشور با سه ميليون و ۲۰۰هكتار اراضي زير كشت ساماندهي مي‌شود.

به گزارش ايرنا، دكتر فريد اجلالي همچنين لوله‌گذاري در مسير انتقال آب، پوشش انهار، بهر ه‌گيري از آبياري قطره‌اي در باغ‌ها و استفاده از آبياري باراني براي محصولات خاص و گران قيمت، گسترش كشت‌هاي گلخانه‌اي و متمركز و باغ‌هاي مناطق خشك، توسعه كشت‌هاي كم آبخواه و مقاوم به شوري در مناطق كم آب كشور را از اولويت‌هاي وزارت جهاد كشاورزي براي مقابله با خشكسالي برشمرد.

وي با اشاره به وجود بحران خشكسالي در مناطق شرقي كشور، سرمايه‌گذاري هاي وزارت جهاد كشاورزي براي توازن در سرمايه‌گذاري بخش آب را يادآور شد و افزود:  نزديك به ۸۰درصد كشاورزي با متوسط كمتر از پنج هكتار در اختيار مالكان خرده مالكي است كه صرفه اقتصادي آن به نسبت شرايط اقليمي در مقياس جهاني با متوسط يك سوم موفق و پيشرو است.

معاون صنايع و امور زيربنايي وزارت جهاد كشاورزي بهره‌گيري از فناوري هاي نو، جهت‌گيري كشاورزي به سوي محصولات باغي و گلخانه‌اي و افزايش واحدهاي صنايع تبديلي و تكميلي با هدف كاهش ضايعات محصولات باغي را از ديگر سياست‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در سال جاري عنوان كرد.

وي همچنين گفت: با توجه به تسهيلات بنگاه‌هاي زودبازده و اشتغالزا در بخش كشاورزي، پيشرفت در صنايع تبديلي و تكميلي در سال گذشته بيش از۲۰۴ درصد بوده است.

 

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

 

1387/02/16
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal