بازديد وزراي كشاورزي، دامپروري و آب سنگال از طرح هاي كشاورزي ايران

وزراي كشاورزي ، دامپروري و آب جمهوري سنگال از طرح هاي مختلف كشاورزي و آب جمهوري اسلامي ايران بازديد و با توانمندي‌ها و امكانات كشورمان در اين زمينه آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، در سفر احمد سال وزير كشاورزي و دامپروري و آد اما سال وزير آب جمهوري سنگال به ايران، فرصت‌هاي مشاركت فعال و حضور كشورمان در پروژه‌هاي سازندگي و عمراني سنگال مورد اهتمام قرار گرفت.

بنا بر اين گزارش، با توجه به انعقاد يادداشت تفاهم همكاري‌هاي كشاورزي ميان دو كشور، پيگيري روند اجراي تفاهمات مزبور يكي از اهداف سفر هيات سنگالي بود كه انتظار مي‌رود با مذاكرات طرفين، سطح همكاري‌هاي دوجانبه در زمينه‌هاي زراعت، باغباني، شيلات، دام، تحقيقات، مديريت آب و خاك و آموزش كشاورزي ارتقا يابد.

در حال حاضر توليد و فرآوري محصولات شيلات، اجراي پروژه مشترك در زمينه‌ توليد محصولات باغي، احداث كشتارگاه و سيلوي غلات توسط موسسه جهاد توسعه، توسعه مكانيزاسيون و مشاركت بخش خصوصي كشاورزي در زمينه نوسازي كشاورزي سنگال از اولويت‌هاي همكاري دوجانبه ايران و سنگال در بخش كشاورزي به شمار مي‌آيد.

بر پايه اين گزارش، انتقال آب به مناطق روستايي، تهيه دستگاه‌هاي پمپاژ آب، فراهم كردن دستگاه‌هاي حفاري، حفر چاه و ذخيره و انتقال آب، تصفيه آب، بيوتكنولوژي كشاورزي، ايجاد مزارع نمونه، انتقال تكنولوژي مهار آبها و آبياري مزارع و انتقال دانش فني براي افزايش عملكرد در واحد سطح براي محصولات گندم و برنج در راستاي خودكفايي از جمله زمينه‌هاي همكاري است كه از سوي هيات سنگالي اعلام شده است.

گفتني است، وزراي جمهوري سنگال در جريان اين سفر از موسسه تحقيقات آبخيزداري، موسسه تحقيقات فني و مهندسي كشاورزي، موسسه بيوتكنولوژي كشاورزي، مجتمع گلخانه‌اي آشيانه سبز در پاكدشت و مجتمع كشتارگاهي خورين در ورامين بازديد كردند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/10/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal