اطلاعات آماری سرشماری عمومی کشاورزی مبنای تدوین برنامه ششم توسعه

رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد: نتایج طرح سرشماری عمومی کشاورزی که از امروز شنبه آغاز شده مبنای تهیه اطلاعات دقیق و بدون خطا برای برنامه ریزیها و بویژه برنامه ششم توسعه است و ۹۰ قلم از ۲۰۰ قلم اطلاعات مورد نیاز تدوین برنامه پنج ساله ششم را تامین خواهد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، عادل آذر در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شکبه دو سیما گفت : جمهوری اسلامی ایران در نظام آمارگیری جزو  20 کشور برتر دنیاست و این  طرح سرشماری عمومی کشاورزی  مطابق  استانداردهای بین المللی اجرا می شود وامیدواریم مردم  که  بهره بردار کشاورزی  محسوب می شوند  با ماموران سرشماری به عنوان نماینده دولت وفرزندان خود همکاری کنند.

وی افزود : بیش از 90 درصد از کشورهای دنیا طرح های سرشماری را اجرا می کنند که در ایران  هم دو نوع  سرشماری عمومی نفوس ومسکن و سرشماری عمومی کشاورزی  اجرا می شود .

عادل آذر گفت : شش هزار مامور آمارگیر به حدود 4 میلیون و 300 هزار بهره بردار مراجعه می کنند و هر گونه همکاری بهره برداران کشاورزی به نفع خود این عزیزان هم هست .

وی افزود : هدف از اجرای سرشماری عمومی این است که اطلاعات بدون خطا و بسیار دقیق در اختیار برنامه ریزان قرار گیرد  وهمه این اطلاعات در سطح خود به صورت محرمانه حفظ می شود و خوشبختانه در طول فعالیت مرکز آمار ایران هیچ گونه شکایتی اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی نداشته ایم .

وی با بیان اینکه  مرکز آمار ایران محرم مردم است  گفت : ماموران سرشماری از اهالی محل انتخاب شده اند که  بهره برداران انها را می شناسند و اگر در موردی شک کردند می توانند از طریق دهیاری ها و یا بخشداریها پیگیری کنند .

وی با بیان اینکه  این  طرح سرشماری  با استفاده از ابزارهای نوین  آمارگیری و تبلت اجرا می شود گفت : امیدواریم اطلاعات  کلان را 20 روز پس از پایان  طرح سرشماری و اطلاعات کلی را تا دو ماه بعد از پایان سرشماری ارائه کنیم  و انتشارات اطلاعات جزئی آن هم  مطابق استانداردهای بین المللی  حداکثر تا 9 ماه طول می کشد و در این فاصله  اطلاعات میانی هم  قابل انتشار خواهد بود .

وی افزود : 90 قلم از 200 قلم اطلاعات برنامه ششم را  نتایج این سرشماری تامین خواهد کرد که جایگاه  بخش کشاورزی  را در نظام برنامه ریزی نشان می دهد  و مبنای دریافت اطلاعات از بهره برداران خوداظهاری کشاورزان و بهره برداران است و اگر کسانی از بهره برداران  احساس کردند که از طرح سرشماری خارج مانده اند  می توانند به ماموران ما یا  به دهیاری ها  یا بخشداری ها  مراجعه کنند تا اطلاعات سرشماری از آنان دریافت شود.

وی با قدردانی از رسانه های گروهی بویژه رسانه ملی گفت  : امیدواریم این همکاریها  ادامه یابد تا بتوانیم با اطلاعات دقیق  ضریب اثر بخشی  سیاست های کشاورزی را افزایش دهیم بویژه اینکه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بیشترین  نرخ بیکاری را  دارند .

وی پیشاپیش از همکاری بهره برداران از اجرای این طرح تشکر کرد و گفت : ناظران ما هم بر فعالیت  ماموران آمارگیری نظارت می کنند و اطلاعات دریافتی ازبهره برداران از طریق تبلت به مرکز استان  ارائه می شود  و از آنجا هم به مرکز آمار ایران انتقال داده خواهد شد .


1393/07/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal