طرح سامانه غذاي حلال در كشور عملياتي مي‌شود

 

مسوول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان دامپزشكي كشور گفت: با توجه به پيگيريهاي صورت گفته و در راستاي عملياتي كردن كد حلال محصولات دام ، طيور و فرآورده‌هاي خام دامي تصميم داريم طرح سامانه غذاي حلال رادر كشور عملياتي كنيم.

به گزارش روابط عمومي دامپزشكي كرمانشاه حجت‌الاسلام "سلطاني" در جمع كاركنان دامپزشكي كرمانشاه افزود: با توجه به حمايت مسوولان نظام مقرر شده كميته‌اي متشكل از وزارت بهداشت ، دامپزشكي و وزرات كشور طرح سامانه غذاي حلال را در كشور اجرا نمايند.

وي در ادامه به بحث ساماندهي كشتارگاه‌هاي زير نظر شهرداريها پرداخت و گفت: با توجه به موافقت وزير كشور در آينده دستورالعمل اجرايي ساماندهي كشتارگاه‌هايي كه مادام با مشكلات عديده‌اي همران بوده ابلاغ خواهد شد.

وي با اشاره به نقش و جايگاه ناظرين شرعي و لزوم گسترش فعاليتهاي فرهنگي در كشتارگاه‌هاي دام و طيور اظهار اميدواري كرد، با استقرار ناظرين شرعي در كليه كشتارگاه‌هاي كشور ضرورت پرداختن به فقه شيعه در خصوص ذبح دام و غذاي حلال بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد.

در اين مراسم حجت‌السلام والمسلمين " بهمن غلام نژاديان " به عنوان نماينده ولي فقيه در اداه كل دامپزشكي استان كرمانشاه منصوب شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/12/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal