جلوگیری سازمان دامپزشکی از فعالیت کارخانه های متخلف تولید کننده دارو و مکمل های دامی

سازمان دامپزشکی کشور از فعالیت پنج خط تولید داروهای دامی و ۱۷ کارخانه تولید مکمل دامی جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سمنان افزود: در70 مورد بازدید تخصصی و 300 نمونه برداری از داروهای موجود در بازار پنج خط تولید در برخی از کارخانه ها متوقف و محصولات آن از بازار مصرف جمع آوری شد.

مهدی خلج گفت: در این بازرسی ها از فعالیت 17 کارخانه تولید مکمل های مواد معدنی ویژه دام نیز جلوگیری شد که هفت شرکت با اصلاح روند تولید خود دوباره از سازمان مجوز فعالیت دریافت کردند. وی علت این لغو مجوزها را نقص فرمولاسیون و استفاده بیش از حد مجاز از فلزات سنگین در برخی داروها و مکمل های دامی دانست وافزود : علاوه بر توقف خط تولید و لغو پروانه ساخت،جریمه های نقدی و معرفی به تعزیرات حکومتی نیز در انتظار واحدهای متخلف تولید کننده دارو و مکمل های دامی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشورگفت : 168 کارخانه تولید دارو، مکمل، سموم و مواد ضد عفونی کننده با تولید سالانه بالغ بر3 هزار قلم دارو زیرنظر سازمان دامپزشکی کشور فعالیت دارند.

خلج با بیان اینکه امسال 150 قلم دارویی از کشور صادر شده است افزود :هزار و300 قلم داروی دامپزشکی که حدود 95 درصد نیاز داروهای دامپزشکی کشور است در ایران تولید می شود .

1393/10/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal