اختصاص ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبار به کشاورزی خراسان شمالی

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال در مجموع ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی و هزینه ای و نیز تسهیلات بانکی برای بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله یوسفی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته بسیج، از بهره برداری دو پروژه بزرگ کشاورزی به مناسبت هفته بسیج در خراسان شمالی خبر داد و افزود: این دو پروژه شامل مرغداری گوشتی یک میلیون قطعه ای و گاوداری یک هزار راسی است که اعتبارات آن از محل مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی تامین شده است.

وی در ادامه با اشاره به اولویت های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، ارتقا و بهره وری در منابع آب و خاک، افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی در بخش های مختلف، توسعه و تقویت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و تامین نقدینگی به خصوص در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی و افزایش بهره وری انسانی را مهم ترین اولویت های این سازمان دانست.

یوسفی تصریح کرد: در راستای تحقق سیاست های تعیین شده برای بخش کشاورزی خراسان شمالی امسال بالغ بر ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی و هزینه ای و نیز تسهیلات بانکی به این بخش تخصیص داده شده است.

به گفته وی با تخصیص این میزان اعتبار به بخش کشاورزی سهم ایجاد اشتغال برای هزار و ۵۰۰ نفر برای سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تعیین شده بود که تاکنون برای ۶۲۴ نفر اشتغال در این بخش ایجاد شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اقدامات این سازمان در سال جاری و همچنین کمبود منابع آب در سطح استان افزود: وظیفه داریم به آب و خاک به عنوان یک ثروت ملی توجه داشته باشیم تا پایداری در تولیدات کشاورزی صورت گیرد از این جهت ارتقای بهره وری در منابع آب و خاک از سیاست های مهم این سازمان به شمار می رود.

یوسفی توسعه سیستم آبیاری تحت فشار، احداث کانال، تجهیزات اراضی، افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی، تولید محصول سالم و پاک و ... را از دیگر رویکردهای مهم این سازمان اعلام کرد که برای سال جاری در دستور کار قرار داده است.

این مسئول همچنین در خصوص حوزه آب و خاک نیز افزود: مهم ترین طرح این بخش توسعه آبیاری تحت فشار است که در سال جاری ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن اختصاص داده شده است.

وی همچنین در خصوص تولیدات گیاهی و تلاش برای افزایش تولید در این بخش در سال جاری اظهار داشت: با توجه به بارش مناسب نزولات آسمانی در دو ماه گذشته، شرایطی فراهم شده تا کشاورزان بهتر به کشت و کار بپردازند.

یوسفی یکی دیگر از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان را تغییر در زمان کشت چغندر قند از کاشت بهاره به پاییزه عنوان کرد و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا کشت این محصول از بهار به پاییز تغییر یابد که از سال گذشته این طرح اجرایی شده و امسال نیز ۱۱۳ هکتار از اراضی استان نیز به کشت پاییزه چغندرقند اختصاص یافته است.

1393/09/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal