نخستین موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور راه اندازی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی راه اندازی نخستین موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور را اعلام کرد و گفت : این مرکز علاوه بر کمک به تامین امنتیت غذایی، گامی در جهت چابک سازی فعالیت های تحقیقاتی و ارتقاء فعالیت های علمی بخش کشاورزی است.

به گزارش ایرنا، اسکندر زند افزود: فعالیت موسسه یاد شده ،موجب رشد فعالیت سازمان در سه حوزه تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با سناریوها و برنامه هایی مکتوب است که به مرور به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی اظهارداشت: جذب نیروی انسانی متخصص و ارائه برنامه جامع تحقیقاتی برای بخش باغبانی مبتنی بر توجه به نقش دانشگاه ها، موجب خواهد شد تا بخش خصوصی و نهادهای بین المللی، امور تحقیقات باغبانی در مسیر ارتقاء و پیشرفت قرار گیرد.

این مقام مسئول ، تصمیم اخیر مبنی بر ادغام مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در استان ها را یادآور شد و گفت: ادغام 12 مرکز تحقیقات کشاورزی، منابع طبیعی و مرکز آموزش کشاورزی در استان ها به صورت الگو شروع شده، که روسای تعدادی از آنها منصوب و بقیه نیز بزودی شروع به کار خواهند کرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم با اشاره برجایگاه نیروی انسانی متخصص، لزوم ایجاد ارتباطات گسترده با مجامع بین المللی ، براهمیت نقش بخش خصوصی تاکید کرد.

محمدعلی طهماسبی گفت: ارتباطات موسسه تحقیقات علوم باغبانی با موسسه های تحقیقات مادر مانند گیاه پزشکی ، فنی و مهندسی و سایر موسسه های مشابه بایستی دقیق مشخص شود تا از همه ظرفیت ها استفاده بهینه صورت گیرد.

وی ضرورت معرفی ارقام بذور مقاوم به آفات را خاطرنشان ساخت و گفت : علاوه بر کاهش استفاده از سموم ، محیط طبیعی و حیات جانوران را نباید به خطر انداخت .

به گفته وی، تحقیقات روی محصولاتی مانند خرما، انار، مرکبات و سایر محصولات باغی تحت پوشش این موسسه قرار گرفته است .

داراب حسنی سرپرست نخستین موسسه تحقیقات علوم باغبانی نیز در این مراسم اظهار داشت : تشکیل این موسسه جدید، انتظارات نوینی را بوجود می آورد و با تقویت زیرساخت ها از سوی سازمان تحقیقات و ارتباط نزدیک با معاونت باغبانی وزارتخانه به صورت هدفمند در جهت دستیابی به انتظارت این بخش تلاش خواهد شد.

نخستین موسسه تحقیقات علوم باغبانی براساس مصوبه شورای عالی اداری و تصویب هیات امنای سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی هفته جاری تاسیس و حکم انتصاب داراب حسنی سرپرست این موسسه تحقیقاتی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی ابلاغ شد.

1393/07/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal