کارخانه شالیکوبی زرین برنج شمال با حضور وزیر جهاد کشاورزی در بابل افتتاح شد

کارخانه شالیکوبی زرین برنج شمال با حضور وزیر جهاد کشاورزی در بابل افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمود حجتی در سفر یک روزه خود به مازندران در افتتاح کارخانه شالیکوبی زرین برنج شمال شهرستان بابل که با حضور استاندار مازندران و نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت اظهار داشت: خوشحالیم که سرمایه گذاری های سنگینی توسط بخش خصوصی با تکنولوژی های روز در زمینه شالیکوبی در مازندران فعال است.

وی ادامه داد: این کارخانه ها هم سبب کاهش ضایعات می شود و هم برنج را به صورت بسته بندی بر اساس سفارش عرضه و وارد بازار می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تنظیم بازار برنج گفت: برنج تولیدی در کشور 2 میلیون تن در سال است که طبق ارزیابی های صورت گرفته 3 میلیون تن مصرف برنج داریم که یک میلیون تن در سال باید وارد شود.

حجتی خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از حد برنج وارد کشور شد که این امر از جمله دلایل رکود مازندران بوده است در حالی که امسال با مدیریت صحیح، بیش از نیاز بازار و بیش از ذخیره ای که در بازار است وارد نخواهد شد تا عرضه و تقاضا توازن داشته باشد و تولیدکنندگان داخل بتوانند به موقع برنج خود را با قیمت مناسب که مورد نظر دولت است عرضه کنند.

وی ادامه داد: تولید باید پایدار باشد تا مصرف کننده در تنگنای عدم عرضه کافی قرار نگیرد.

گفتنی است وزیر جهاد کشاورزی در پایان سفر یک روزه خود به مازندران از شرکت خزر الکتریک در آمل که در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی از جمله کمباین مخصوص برداشت برنج فعالیت دارد هم بازدید کرد.

1393/09/01
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal