پرداخت تا 85 درصد یارانه به متقاضیان طرح تجمیع اراضی کشاورزی

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی تا 85 درصد یارانه به متقاضیان طرح تجمیع اراضی کشاورزی پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،محمد علی طهماسبی در مراسم بهره برداری از طرح های کشاورزی شهرستان شهرضا با اشاره به حمایت دولت از بخش های مختلف کشاورزی گفت: در راستای حمایت ویژه از خرده مالکین بخش کشاورزی، طرح تجمیع در دستور کار قرار دارد.

طهماسبی افزود: با توجه به بحران کم آبی، به روستاییانی که در قالب شرکت های تعاونی یا دیگر شرکت ها منابع آبی خود را در قالب سیستم ها یا سامانه های نوین آبیاری تجمیع و مدیریت کنند اعتبارات یارانه ای خاصی تا 85درصد پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: از آنجا که بیشترین محصولات بخش کشاورزی توسط خرده مالکین تولید می شود دولت با بیمه، یارانه اصلاح و بهسازی باغات و مزارع، تحویل سموم و کودهای شیمیایی از این بخش حمایت می کند.

همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی 202 طرح با هزینه 120 میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید که از این تعداد 23 طرح کشاورزی مختلف با هزینه 24 میلیارد تومان در شهرضا افتتاح شد.

قدرت الله قاسمی با اشاره به افتتاح سردخانه دومداره مواد پروتئنی و میوه شهرضا افزود: سردخانه به عنوان یک حلقه زنجیره تولید و نگهداری محصولات کشاورزی مهم است.

قاسمی تصریح کرد: در شهرضا 70هزار تن ظرفیت سردخانه ای وجود دارد که در استان رتبه اول است.

 

1394/03/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal