پرورش ماهیان خاویاری و میگو در گلستان، مهم‌ترین اولویت سازمان شیلات ایران
معاون وزیر جهاد کشاوری و رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به سابقه تاریخی پرورش ماهیان خاویاری در گلستان گفت: مهم ترین اولویت‌های سازمان شیلات ایران در استان گلستان، پرورش ماهیان خاویاری و میگو است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شیلات گلستان، دکتر حسن صالحی با تاکید بر توانمندی‌های سایت میگوی گمیشان بیان داشت: سایت میگوی گمیشان بهترین سایت در جنوب شرقی دریای خزر است که مطالعات اولیه‌اش در اوایل سال 80 انجام شد و از زمان دولت تدبیر و امید فعالیت‌اش سرعت گرفت و خوشبختانه شاهد تولید بسیار خوبی در سال جاری بودیم.
وی با بیان این که دولت نگاه ویژه‌ای به سایت پرورش میگو گمیشان دارد، اظهار کرد: دولت در بخش‌های مربوط به کمک‌های تسهیلاتی و ارزی و ساخت زیرساخت‌ها، نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشت که با همت استاندار گلستان و همکاران ما در اداره کل شیلات گلستان این امر به خوبی صورت گرفت.
صالحی در خصوص افزایش مزارع تولید میگوی گلستان از 4 هزار هکتار به 10 هزار هکتار تصریح کرد: در حال حاضر 50 درصد میگوی تولیدی ما در بازارهای جهانی و در حال رقابت با سایر کشورهاست که باید بتوانیم پیروز این رقابت باشیم.
به گفته وی، هیچ محدودیتی برای تولید افزایش سطح مزارع پرورش میگو در گمیشان وجود ندارد منتهی باید این تقاضا و درخواست از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود داشته باشد.
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به حاکم شدن فضای پساتحریم و تاثیر این فضا بر تولیدات داخلی گفت: امیدواریم با بستری که با همت خط‌شکنان دیپلماسی در کشور ایجاد شده، بتوانیم سرمایه‌گذاران خارجی را وارد منطقه کنیم و با کمک سرمایه‌گذاران داخلی فضای تولید، تجارت و اشتغال به خصوص برای جوانان تحصیل کرده را فراهم آوریم.
صالحی با اعلام این که تقاضاهای زیادی برای محصولات آبزی در بازارهای جهانی وجود دارد، گفت: کشور روسیه یکی از کشورهایی است که تقاضای بالایی برای ورود محصولات آبزی ایران در بازارهای خود دارد که امیدواریم در آینده نزدیک به این مهم دست یابیم.1394/11/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal