تعیین فرصت های سرمایه گذاری توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی استان فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تعامل و بهره‌مندی از توانمندی ایرانی‌های مقیم خارج از کشور بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های آنان تاکید کرد و گفت: ایرانی‌های مقیم خارج از کشور ظرفیتی موثر در راستای توسعه بخش کشاورزی فارس خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس، دکتر محمدمهدی قاسمی با اشاره به قابلیت‌های موثر تعداد قابل توجهی از هموطنان و هم‌استانی‌های مقیم خارج کشور و با توجه به تاثیرگذاری آنان در زمینه‌های مختلف بخش کشاورزی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها، استفاده از فرصت‌های بالقوه هموطنان و ایرانیان مقیم خارج از کشور در شرایط جدید است که از آنان برای سهیم شدن در پیشرفت فارس دعوت می‌شود.

وی افزود: نخستین گام برای رشد سرمایه‌گذاری خارجی در فارس، تامین امنیت سرمایه‌گذار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، بر لزوم سرمایه‌گذاری در طرح‌های نوین آبیاری کشاورزی تاکید کرد و گفت: با اجرای 6 هزار و 700 هکتار آبیاری نوین تحت فشار در مصرف حدود 26 میلیون و 800 هزار متر مکعب آب صرفه‌جویی و باعث افزایش بهره‌وری و راندمان آبیاری شده است.

وی با بیان این که باید در استفاده از این ظرفیت، یک نگاه و برنامه بلندمدت داشته باشیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه فارس در این زمینه، دارای قابلیت بسیار خوبی است و امیدواریم در آینده شاهد همکاری بیشتر و موثرتر ایرانی‌های مقیم خارج از کشور باشیم.

قاسمی به توانمندی‌های بالای بخش کشاورزی و اقتصادی فارس اشاره و اظهار کرد: باید با انجام تمهیدات لازم و اصلاح برخی موانع، شرایط برای جذب سرمایه‌گذار از جمله سرمایه‌گذاران خارجی برای رشد و توسعه استان فراهم شود.

این مسوول، به فرصت‌های پیش ‌رو در صنایع فرآوری و تکمیلی بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: در جهت ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری، کتاب راهبرد توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی به تفکیک هر شهرستان توسط سازمان تدوین شده که در آن ظرفیت صنایع مختلف و مورد نیاز به صورت کامل تشریح شده است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت مهم و نیازهای سرمایه‌گذاری در بخش گلخانه‌ها در قالب شهرک‌ها و مجتمع‌ها، گفت: با ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای و شهرک‌های کشاورزی، ضمن بهره‌مندی مطلوب از منابع آب، تولیدات سبزی و صیفی این مجتمع‌ها و گلخانه‌ها علاوه بر تامین نیاز داخلی، قابلیت‌های صادراتی مناسبی را همراه خواهد داشت.

این مسوول با تأکید بر این که بخش کشاورزی این استان متکی بر نظرات کارشناسان و متخصصان بوده است، گفت: برای خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی باید برای راهبری بازار محصولات کشاورزی منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، به برنامه‌ریزی دولت یازدهم برای مرتفع شدن مسائل بخش کشاورزی کشور اعم از بحران خشکسالی و ... اشاره کرد و افزود: باید از افراد صاحب‌نظر، سرمایه‌گذاران ایرانی داخل و خارج کشور برای مشارکت در این حوزه دعوت کرد.

وی از تخصیص نخستین اعتبارات بلاعوض سامانه‌های نوین آبیاری تحت فشار به مبلغ 140 میلیارد ریال خبر داد و گفت: یکی از مهمترین کارهای محوری سازمان، افزایش بهره‌وری مصرف آب در مصارف کشاورزی است.


1394/06/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal