همكاري‌هاي ايران و ويتنام در بخش كشاورزي گسترش مي‌يابد

محمدرضا اسكندري وزير جهادكشاورزي در ديدار با كائو دوك پات وزير كشاورزي و توسعه روستايي ويتنام پيرامون مهمترين زمينه‌هاي همكاري بين دو كشور بويژه در بخش كشاورزي گفتگو كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس اسكندري در اين ديدار گفت: «دو كشور در زمينه‌هاي علمي توليد برنج از جمله بازسازي سطح توليد و مبارزه با آفات برنج و همچنين توليد چاي، دامپروري و توليد شيلاتي مي‌توانند پروژه‌هاي مشترك اجرا كنند.»

وي در عين حال خواستار توسعه همكاري‌هاي فني و علمي كشاورزي در زمينه جنگل و توليد چوب، توسعه صادرات محصولات خاص اقليمي دو كشور و تشكيل كار گروه مشترك ميان دو كشور در آينده‌اي نزديك شد.

مهندس اسكندري اظهار داشت: در زمينه آموزش نيز توانمندي ايران براي اعطاي بورسيه در زمينه‌هاي مختلف كشاورزي به دانشجويان ويتنامي در سطوح كارشناسي ارشد و دكترا وجود دارد.»

در اين اجلاس وزير كشاورزي و توسعه روستايي ويتنام نيز بر گسترش همكاري‌هاي كشاورزي به خصوص در زمينه بيوتكنولوژي تاكيد كرد.

وي برنج، ذرت، قهوه، لاستيك، كاغذ و چاي را از محصولات عمده كشاورزي ويتنام نام برد و افزود: در ويتنام، تلاش مسؤولان در راستاي رشد اقتصادي و بالا بردن سطح زندگي مردم است.

وزير كشاورزي و توسعه روستايي ويتنام گفت: در اين كشور سالانه حدود 2 ميليون تن ميگو و ماهي صيد مي‌شود و نزديك به 13 ميليون هكتار جنگل وجود دارد كه 40 درصد درآمد مردم را تشكيل مي‌دهد.

وي گندم، گوشت، پنبه، سويا، ذرت و كود شيميايي را از جمله واردات ويتنام برشمرد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/10/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal