تخصیص 1150 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی در مازندران
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تخصیص یک هزار و 150 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی به مازندران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور در حاشیه برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ماشین‌آلات، کود، سم و نهاده‌های کشاورزی در محل دائمی نمایشگاه‌های مازندران در قائم‌شهر گفت: کاهش هزینه تولید و سهولت و پایداری تولید در محصولات کشاورزی از ویژگی‌های مکانیزاسیون است که در اولویت سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و به تبع سازمان جهاد کشاورزی مازندران قرار گرفته است.
وی افزود: در این نمایشگاه مجموعه‌ای از ماشین‌آلات، ادوات و سم‌پاش‌ها به نمایش گذاشته شده است که با آخرین تکنولوژی روز دنیا در داخل کشور ساخته شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به اهمیتی که مکانیزاسیون در تولید محصولات کشاورزی دارد، ترویج و توسعه مکانیزاسیون از سال 92 در اولویت کاری بخش کشاورزی قرار گرفته است.
وی افزود: از شش ماهه دوم سال 92 تاکنون یک هزار و 150 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی در اختیار مازندران قرار گرفته است.
به گفته حیدرپور، در سال 90 و 91، حدود 30 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون در اختیار بخش کشاورزی مازندران قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: از شش ماهه دوم سال 92 تاکنون، بیش از 3 هزار دستگاه شامل انواع تراکتور، کمباین، ادوات کشاورزی و سم‌پاش در اختیار متقاضیان بخش کشاورزی قرار گرفت تا رشد خوبی را در توسعه مکانیزاسیون داشته باشیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که امسال 25 درصد برنج استان به صورت مکانیزه کشت شد، افزود: برداشت مکانیزه برنج در سال 90، 60 درصد بوده که امسال به 80 درصد رسیده است و تلاشمان بر این است با افزایش میزان تسهیلات و کاهش نرخ بهره بانکی توسعه مکانیزاسیون را در استان بیشتر از قبل سرعت دهیم و کاهش هزینه تولید در زراعت برنج را به 40 درصد برسانیم.
وی با اشاره به این که صنعتگران مازندران تکنیک‌های خوبی را در تولید ماشین‌آلات به خصوص ادوات کشاورزی دارند، گفت: سم‌پاش‌های خوبی در استان ساخته شده که صادر هم می‌شود.
حیدرپور خاطرنشان کرد: خشک‌کن‌هایی با تکنیک جدید در استان ساخته شده و در حال توزیع است که سرمایه‌گذاری برای آن مورد حمایت جهاد کشاورزی است که با در اختیار قرار دادن تسهیلات با بهره ترجیحی کمک می‌کند هزینه تمام شده کمتر شود تا کاهش هزینه تولید را با استفاده از ماشین در تولید محصولات کشاورزی شاهد باشیم.


1394/09/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal