توليد جو در ايران ‪۵۹۰هزار تن افزايش يافت

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي  

 

مجري طرحهاي ويژه وزارت جهاد كشاورزي از افزايش حدود ‪۵۹۰هزار تني توليد جو در سال جاري نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، "كمال ذبيحي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ميزان توليد جو در كشور را در سال گذشته ‪۲ميليون و ‪۸۵۰هزار تن اعلام كرد و گفت: ميزان توليد جو در سال جاري حدود سه ميليون و ‪۴۵۰ هزار تن برآورد مي‌شود.

وي با بيان آنكه در سال زراعي جاري نيز بيش از ‪۶۵۰هزار هكتار عرصه زراعي به زير كشت جو آبي و ديم رفته است، اظهار داشت: پيش‌بيني مي‌شود در سال آينده سه ميليون و ‪۷۰۰هزار تن جو در كشور توليد شود كه اين ميزان، نياز داخل را به صورت كامل تامين مي‌كند.

وي همچنين با اشاره به افزايش بيش از يك ميليون تني توليد ذرت علوفه‌اي در يك سال گذشته، افزود: هر سه كيلوگرم ذرت علوفه‌اي مي‌تواتد ارزش غذايي يك كيلوگرم جو را تامين كند.

ذبيحي از افزايش دو برابري توليد بذر جو در سال جاري خبر داد و گفت:

ميزان توزيع بذر جو نيز از ‪۱۵هزار تن در سال گذشته به ‪۳۰هزار تن در سال جاري افزايش يافته است.

مجري طرحهاي ويژه وزارت جهاد كشاورزي در ادامه با اشاره به خريد بيش از ‪۱۱ميليون و ‪۴۳۰هزار تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان در سال جاري، تصريح كرد: خودكفايي اين محصول در سالهاي آينده قطعا ادامه خواهد داشت.

وي گفت: كيفيت گندم توليدي كشور نيز در سالهاي اخير مورد توجه قرار گرفته و هم اكنون بيش از ‪۸۰درصد محصول توليدي كشور در رديف گندم قوي قرار دارد.

وي با بيان آنكه سطح مبارزه با علفهاي هرز در مزارع گندم از سه ميليون و ‪۴۰۰هزار هكتار در سال ‪۸۲به چهار ميليون و ‪۴۰۰هزار هكتار در سال جاري رسيده است، اظهار داشت: يكي از چالشهاي مهم تداوم خودكفايي گندم، كمبود سيلو در كشور است كه در اين خصوص با همكاري وزارت بازرگاني، نهضت ساخت سيلو در كشور آغاز شده است.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/08/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal