دانش آموختگان کشاورزی در طرح‌های تولیدی گلخانه‌ای استان اردبیل مشارکت کنند
رییس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل از شتاب بیشتر تولید محصولات گلخانه‌ای در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل، مهندس عدیل سروی اظهار داشت: افزایش سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای به عنوان یک اصل در مقوله دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال و کارآفرینی و از همه مهمتر استفاده بهینه در مصرف آب کشاورزی از سیاست‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر وامید است.
وی افزود: در حال حاضر 25 واحد گلخانه‌ای در سطح استان فعال است که شهرستان اردبیل 8 واحد، شهرستان بیله‌سوار 2 واحد، شهرستان پارس‌آباد مغان 2 واحد، شهرستان مشکین‌شهر 2 واحد، شهرستان گرمی 2 واحد، شهرستان نمین 7 واحد، شهرستان خلخال 1 واحد و شهرستان‌های کوثر و سرعین نیز هر کدام دارای یک واحد گلخانه‌ای هستند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل خاطرنشان کرد: در مجموع واحدهای گلخانه‌ای استان 112 هزار متر مربع را پوشش می‌دهد که در آن انواع محصولات کشاورزی از جمله خیار و گوجه‌فرنگی تولید می‌شود.
وی افزود: فارغ‌التحصیلان کشاورزی باید با مشارکت در طرح‌های تولیدی گلخانه‌ای به رونق اقتصادی منطقه کمک کنند.
سروی تصریح کرد: برنامه جامع گلخانه‌ای استان نیز در حال تدوین است که امیدواریم با اتخاذ راهکارهای مناسب و همچنین ترتیب دادن برنامه‌های بازدید مدیران گلخانه‌ها از واحدهای موفق دیگر استان‌ها و همچنین هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد به جایگاه واقعی در این بخش از تولید دست یابیم.
1394/07/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal