اجراي طرح جامع ساماندهي دامداري‌هاي روستايي آغاز شد 70 درصد توليد شير و گوشت در روستاها توليد مي‌شود

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

درباره ساماندهي دامداري‌هاي روستايي، طرح جامعي در روستاهاي كشور آغاز شده است.

مهندس محمود شهيري‌پارسا ـ مديركل دفتر بهبود تغذيه و جايگاه دام معاونت امور دام وزارت جهاد كشاورزي ـ در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي ايسنا، 65 تا 70 درصد توليد شير و گوشت كشور را متعلق به دامداران روستايي و عشايري دانست و افزود: براي ساماندهي دامداري‌هاي روستايي طرح جامعي را آغاز كرده‌ايم به طوري كه در قالب اين طرح مديريت فشرده‌يي را براي بهسازي و نوسازي اماكن دامي‌ برنامه‌ريزي كرديم.

او افزود: سعي داريم براي اعطاي تسهيلات به واحد‌هاي روستايي و بهبود تغذيه و اصلاح نژاد و بهداشت دام در سطح روستا‌ها مديريت منسجمي‌ داشته باشيم.

شهيري‌پارسا خاطرنشان كرد: خوشبختانه اين طرح در سطح كشور تعريف و به استان‌ها نيز ابلاغ شده است و در سطح كشور همكاران ما در تلاش هستند براي بهسازي و نوسازي جايگاه دام از اعتبارات و تسهيلات بنگاه‌هاي زودبازده و هم‌چنين از طريق صندوق مهررضا به روستاييان كمك كنند تا در آينده‌اي نزديك شاهد افزايش كمي‌ و كيفي توليدات دامداران روستايي باشيم.

مديركل دفتر بهبود تغذيه و جايگاه دام وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: با هماهنگي وزارت بهداشت و درمان براي رعايت مسائل بهداشت دام و محيط روستا آموزش‌هايي به روستايي داده مي‌شود كه در اين راستا روستاييان به تفكيك محل زندگي و محل نگهداري دام خود پرداخته و كود‌هاي موردنياز خود را در كوچه‌ها رها نكرده بلكه در انبار‌هاي مخزني و در حاشيه روستا‌ها نگهداري خواهند كرد.

شهيري‌پارسا افزود: براي اصلاح نژاد و جايگاه دام نيز اقداماتي توسط سازمان دامپزشكي پيش‌بيني خواهد شد كه با مجموعه اين اقدامات تحول و تحرك زيادي را در سطح دامداري‌هاي روستايي و عشايري و هم‌چنين مجتمع‌هاي دامداري در آينده خواهيم داشت.
 اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/08/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal