لزوم تامين آب و علوفه عشاير در شرايط خشكسالي

رييس سازمان امور عشاير ايران اظهار داشت: عشاير در اكثر نقاط مرزي كشور حضور دارند و شايسته است به لحاظ امنيت ملي بيش از اين مورد توجه قرار گيرند چرا كه بدون هزينه و با جان و دل از مناطق مرزي كشور حراست مي كنند. به گزارش روابط عمومي سازمان امور عشاير ايران، جهانشاه صديق افزود: عشاير در 60 درصد عرصه هاي كشور پراكنده اند و نقاط كوري در كشور داريم كه عشاير به لحاظ حضور در اين عرصه ها، از آن محافظت مي كنند.

صديق در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اهميت توليدات عشاير در كشور، بيان داشت: عشاير از نظر امنيت غذايي حدود 25 ميليون واحد دامي كه نزديك به يك چهارم دام كشور است را مديريت مي كنند اما براي تامين آب و علوفه با توجه به خشكسالي دچار مشكل هستند و هشت سال است كه با تانكر به آنها آبرساني مي شود.

وي تصريح كرد: در حال حاضر، آب موردنياز عشاير با 40هزار دستگاه تانكر ثابت و 450 تانكر سيار تامين مي شود و توليد با چنين مشقاتي در هيچ كجاي كشور جريان ندارد.

رئيس سازمان امور عشاير با اشاره به اين كه زندگي عشاير هميشه با بحران توام بوده است، اضافه كرد: با وجود اين، نامي از عشاير در اعتباراتي كه ستاد بحران كشور در نظر مي گيرد برده نمي شود و ما بايد هميشه اين مهم را به دستگاه ها و نهادهاي مختلف كشور يادآوري كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در دو مصوبه اي كه در سال گذشته براي جبران حوادث و خسارات ناشي از خشكسالي در مجلس تنظيم و تصويب شد، نامي از عشاير برده نشده است اين در حالي است كه عشاير، خسارات زيادي از خشكسالي ديده اند و با مشكلات بسياري در اين خصوص دست و پنجه نرم مي كنند.

صديق در پايان با بيان اينكه عشاير در تمامي مقاطع انقلاب و نظام در صف اول خدمت به كشور بوده اند، اظهار اميدواري كرد مسئولين كشور اين جمعيت بي ريا را فراموش نكنند تا بتوانيم با ايجاد امنيت، شغل، رفاه و درآمد براي آنان از توليدات آنان حمايت كنيم چرا كه در غير اين صورت مجبور به واردات در عرصه توليداتي هستيم كه عشاير بي منت به كشور عرضه مي كنند.

1392/09/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal