لزوم بهره گیری از تجربیات بین المللی برای کنترل عوامل خسارت زا

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی بهره گیری از تجربیات در عرصه بین المللی در زمینه حفظ نباتات را بسیار مثبت و تاثیر گذار عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، "" سید محمد حسین شریعتمدار "" در سی و پنجمین سمینار سالیانه حفظ نباتات کشور که در مرکز آموزش سازمان بهزیستی در بابلسر برگزار شد اظهار داشت : سازمان حفظ نباتات به عنوان سازمانی خادم برای کشور است.

وی ادامه داد : باید از ظرفیت بخش خصوصی برای سیاست گذاری و برنامه ریزی استفاده شود.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاوزی با بیان اینکه سیستم های پیش آگاهی باید با استفاده از ابزار مدرن در سازمان حفظ نباتات وجود داشته باشد گفت : بسیاری از کنترل آفات در دنیا از طریق سیستم پیش آگاهی انجام می شود.

شریعتمدار افزود: استفاده از آفت کش ها باید در قالب IPM باشد که متاسفانه این امر در کشور ما مشخص شده نیست.

وی اظهار داشت : باید هماهنگ با پیشرفت های علمی از مسایل حفظ نباتات در دنیا باشیم که متاسفانه کمی عقب هستیم.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاوزی ادامه داد : بهره گیری از تجربیات بین المللی و مشاوران حفظ نباتات در دنیا بسیار تاثیر گذار و سودمند خواهد بود.

شریعتمدار خواستار استفاده از آخرین ابتکارات و تکنولوژی بروز دنیا در کنترل عوامل خسارتزا شد.

وی با بیان اینکه منابع آبی در بخش کشاورزی باید ساماندهی شود و حل آن در دقیقه نود با بروز مشکل صورت نگیرد گفت: تا دهه 60 میزان آب مورد نیاز هر فرد جهت تامین امنیت غذایی 6 متر مکعب در روز بوده در حالی که اکنون به 3 متر مکعب در روز رسیده است که این امر نگران کننده است.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاوزی با اشاره به اینکه نباید بگذاریم از طریق عوامل خسارتزا به مزارع و باغات لطمه وارد شود افزود: خوشبختانه امسال از بهترین سال هایی بوده که مبارزه با بیماری سن در کشور ما انجام شده است.


1393/08/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal