منطقه آزاد ارس به قطب گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس قدم‌های موثری در توسعه صنعت گلخانه‌ای برداشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس محمدعلی طهماسبی در بازدید از واحدهای سایت گلخانه‌ای جلفا، افزود: این منطقه در آینده نزدیک به قطب گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.
برپایه این گزارش معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی در ادامه این سفر از سایت گلخانه‌ای ۵۰ هکتاری ارس تارلا امین نیز بازدید کرد.
مهندس ایوب ایرانی‌فام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در حاشیه این بازدید گفت: این پروژه در سطح کشور بی‌نظیر بوده و از نقاط قوت آن به کارگیری آخرین تکنولوژی در ساخت مجتمع، استاندارد بودن سازه و حجم بالای اشتغالزایی است.
وی با بیان این که مجتمع گلخانه‌ای ارس تارلا امین با برآورد مالی 1430 میلیارد ریال در سایت گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس احداث شده است، افزود: در حال حاضر این پروژه عظیم شامل انجام مطالعات، عملیات زیرساختی، تسطیح و فنس‌کشی است. همچنین ایستگاه‌های اختصاصی گاز 10 هزار مترمکعبی، برق 2 مگاواتی و ایستگاه پمپاژ آب با دبی60 لیتر در ثانیه احداث شده است و فاز اول عملیات اجرایی این گلخانه به مساحت 13 هکتار در حال انجام بوده که پیش‌بینی می‌شود تا خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: 17 نفر از کارشناسان کشاورزی شهرستان در حال آموزش بوده که پس از اتمام دوره‌های آموزشی لازم در این گلخانه مشغول فعالیت خواهند شد.1394/11/18
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal