80 هزار تن شیر مازاد دامداران خریداری و به شیرخشک تبدیل شد

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: تولید شیرخام مازاد و تبدیل آن به شیرخشک پایه گام موثری برای کاهش واردات این محصول به کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حسن رکنی با بیان آنکه دولت یازدهم برنامه حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی را در دستور کار دارد، افزود: برای حمایت از دامداران سال گذشته سازمان مرکزی تعاون روستایی اقدام به خرید شیر خام مازاد برنیاز صنایع لبنی کرد تا حدودی جلوی ضرر و زیان دامداران نیز گرفته شود.

وی اظهار داشت: براساس آمار موجود از ابتدای طرح خرید شیر خام از دامداران تا انتهای سال گذشته حدود 80 هزار تن شیر مازاد خریداری و توسط تعدادی از کارخانجات تولیدکننده به شیرخشک تبدیل شد.

وی، جمع آوری شیر مازاد و تبدیل آن به شیر خشک با بالاترین کیفیت را از اهداف این برنامه ذکر و تصریح کرد: شیرخشک تولیدی توسط شرکت ها و کارخانجاتی که صادرات دارند، انجام می شود.

وی با اشاره به آنکه در کشور تعدادی واحد تولید شیر خشک کودک در سطح کشور فعال است، افزود: این کارخانجات شیر پایه استاندارد مورد نیاز خود را بر اساس شاخص های بین المللی تامین و وارد می کنند بنابراین ممکن است بخشی از شیرخشک پایه تولیدی در داخل کشور با استانداردهای بین المللی مورد نیاز تولیدکنندگان شیرخشک کودک مطابقت داشته باشد و از داخل تامین شود.

وی گفت: دولت یازدهم برای کاهش واردات شیرخشک پایه مورد نیاز تهیه شیرخشک کودک گام موثری برداشته به طوری که اخیرا بخشی از شیرخشک تولیدی کشور توسط شرکت های واردکننده در مزایده قرار گرفته و خرید آن انجام شده است.

رکنی گفت: احتمالا امسال افزایش قیمتی در شیر خام نخواهیم داشت، اما تولیدکنندگان مصر هستند تا صنایع شیر خام را با قیمت مصوب دولتی 1440 تومان از آنان خریداری کنند.

1394/02/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal