پرتقال شب عيد از آسيب برف و سرما در امان ماند

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت:‌ عليرغم آسيب ديدن بخشي از مركبات استان‌هاي شمالي در پي بارش برف سنگين طي هفته گذشته هيچ مشكلي براي تامين اين محصول در شب عيد امسال وجود ندارد.

عباس كشاورز در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: از آنجاكه روند اطلاع‌رساني و رسيدگي به استان‌هاي برف گير شمالي بسيار سريع صورت گرفت خسارت چنداني به مركبات اين مناطق وارد نشد چراكه غالبا ارقام تجاري برداشت شده‌اند و محصول روي درخت عمدتا جزو ميوه‌هاي آب‌گيري به شمار مي‌رفت.

وي افزود: با توجه به گزارشات رسيده و بررسي‌هاي صورت گرفته تيم اعزامي وزارت جهاد كشاورزي به اين دو استان به نظر نمي‌رسد خسارت چنداني به ميوه‌هاي انبار شده به ويژه مركبات در اين دو استان وارد شده باشد و تاكنون نيز هيچ گزارشي مبني بر سرمازدگي و يخ‌زدگي مركبات منتشر نشده است.

معاون بهبود توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: با توجه به اين‌كه ذخيره ميوه براي شب عيد از مدت‌ها قبل صورت گرفته بود و ميوه‌هاي انبار شده دراين استان نيز خسارت چنداني نديده‌اند به نظر نمي‌رسد مشكلي براي تامين مركبات شب عيد از نظر كمي و كيفي وجود داشته باشد.

به گزارش ايسنا، بيش از دو ميليون تن مركبات در استان‌هاي مازندران و گيلان توليد مي‌شود كه بيش از 90 درصد آن به استان مازندران اختصاص دارد اما با توجه به اين كه عمده مركبات در استان مازندران به مناطق بابل و شرق اين استان توليد مي‌شود بارش برف كه در مناطق غربي اين استان و استان گيلان شدت بيشتري داشته نتوانسته است خسارت چنداني به محصول توليد شده شمال كشور وارد كند.

1392/11/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal